Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Baharatlı Yemeklerle Gözlem Yapmanın 12 Yolu Yenilmez Olmanıza Yardımcı Olabilir

Zamanında Neden Her Zaman Hasta Aldığınızın bir Açıklaması Var!

 1. Ve bu insanlara şunu söylüyoruz: Siz savaşçısınız. Acayip sıcak köriyi yıkarken acı gibi görünen şeylerden vazgeçebilirken, gerçek şu ki sizi yenilmezliğe daha yakın hale getirebilecek veya en azından sizi ciddi bir sağlıktan korumanıza yardımcı olabilecek bir dizi süper sağlıklı madde içiyorsunuz. sorunlar. Bu nedenle, kendinizi ısıyla dolduran yiyeceklere tamamen ve utanmadan takıntılı olduğunuzu düşünüyorsanız, terlemeyin (ha). İşte size sıcağı yükselterek vücudunuzu iyi yapabileceğiniz 12 yol.

 2. 1. Gözlerini korumak ister misin? Bol miktarda chipotle biber yiyin.

 3. Balsamik Islatılmış Üzümlü Çipotlu Kızarmış Kuzu Tacos "by Food52

 4. Büyük chipotle biberi (tütsülenmiş bir jalapeno), lutein ve zeaksantin denilen fito-besinler içerir. Bunların her ikisi de retinalarınızda biriktirilir ve Amerikan Optometrik Birliğine göre, bu besinlerden sağlıklı bir doz almak yaşa bağlı maküler dejenerasyon ve katarakt gelişme riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

 5. 2. Diyette kalmaya mı çalışıyorsun? Yemeğinize biraz Tabasco atın.

 6. Vegan52 Mercimek Köftesi Joes52

 7. Tabağınıza bir miktar Tabasco ya da başka acı acı biber sosu serperseniz daha az yiyebilirsiniz. Popüler acı sosdaki kırmızı biberler, vücudunuzun daha fazla "kahverengi yağ" (başlatıldığında kalorileri yakan sağlıklı bir yağ) etkinleştirmesine yardımcı olacak kapsinoid adı verilen bileşikleri içerir. Araştırmalar hala bu bileşiklerin yağı nasıl aktive ettiği konusunda net değil, ancak sinir sisteminize kahverengi çeşitlerden daha fazla yağ üretmelerini söyleyen bir reaksiyonu tetiklemeleri öneriliyor.

 8. 3. Kanseri suratına yumruklamak ister misin? Baharatlı körileri sipariş etmeye devam edin.

 9. Noodle ile Baharatlı Nohut ve Ekşi Domatesli Körili Gıda52

 10. Baharatlı körilerin çoğu, zerdeçal adı verilen bir madde içeren tumeric içerir. Curcumin muhtemelen cilt kanseri büyümesini engelleyebilir ve meme kanserinin yayılmasını yavaşlatabilir. Bu açıkçası büyülü bir tedavi değil, ama en azından kanseri engellemeye çalışmak için lezzetli bir diyet yolu.

 11. 4. Kasvetli ve üzgün hissediyor musun? Bu yemeği çılgın miktarlarda Sriracha ile yapın!

 12. Bu sevgili sos biberden yapılmış ve bu küçük adamlar biber baharatlı yapmaktan sorumlu olan kapsaisin adlı bir kimyasal madde içeriyor. Aslında, capsaicin, farklı acı biberlerle bağlantılı birçok sağlıklı faydadan sorumludur.

 13. Yeterli miktarda kapsaisin yediğinizde, vücudunuz ısının acısını engellemek için endorfinler üretmeye başlar. Ted Barrus adlı bir adam dünyanın en baharatlı biberlerini tatmak için hobisini yaptı. "Günaydın Amerika'ya", ürettikleri endorfin acele yüzünden biber yemeyi sevdiğini söyledi. “Vücudum karıncalanmaya başlıyor, ellerim ve kollarım uyuşmaya başlıyor, bazen başım ağrıyor ve öforik oluyor. Bu iyi hissettiriyor” dedi. [! 2629 => 1140 = 1!

 14. 5. Ya da belki bir soğuk algınlığı ile acı çekiyorsun. Acı sos, o burun tıkanıklığının giderilmesine yardımcı olabilir.

 15. 6. Eğer kaslarınız zor bir antremandan ağrıyorsa, bir sonraki öğününüzde ezilmiş kırmızı biber serpin. [! 2629 => 1140 = 1!

 16. 7. C vitamini için tamamen portakallara güvenmekten bıktınız mı? Jalapenos'tan almaya başla.

 17. Food52'den Cheeto-Crusted Jalapeno Poppers

 18. İyi Yeme Tuz ve Biber KaridesDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407