Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Baharatlı Gıdaların Sağlığa Faydaları

8 Güzellik rutininizde Hindistan Cevizi Yağı Kullanmanın Mükemmel Yolları

 1. Jena Pincott tarafından

 2. Sürpriz! Sizi inceltmeye yardımcı olabilir, zihninizi temizleyin ve - çok daha fazlası.

 3. Başlayabiliyorlar - Devam Et - Herhangi Bir Diyet Baharat: Acı biber (acı biber, kırmızı biber, jalapeno dahil)

 4. Nasıl yapıyorlar: Tabasco'yu geç! İnsanlar kırmızı biber yedikten sonra yaklaşık 75 kaloriyi daha az kalori alırlar, yumuşak yiyecekleri yedikten sonra, bazı çalışmaların yeni bir meta-analizi yapıldı. Purdue Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, biberlerde kapsaicinoids (yanma hissinin kaynağı) olarak adlandırılan kimyasalların, yağlı, tuzlu ve tatlı yiyecekler için istek duymayı azalttığını da buldu. (Yakalama: Bu, yalnızca sert olmayan şili kafaları değil, ısıya alışkın olmayan insanlar için geçerliydi.) Bu yeterli değilse, kapsaikinoidler bağırsaklara ulaştığında alıcıların, sinyallerin sayısını ve aktivitesini arttırmak için sinyal verdiklerini düşünün. Vücudun çekirdek sıcaklığını artıran ve kalorileri normalden daha hızlı yakan “kahverengi yağ” hücreleri.

 5. Ne kadar kullanılır: Bir porsiyon başına en az 1/2 çay kaşığı acı biber.

 6. Ne denemek gerekirse: Quinoa-Black Bean Chili ve Çörek otu Choc Chip Chili

 7. Kolayca Nefes Almanıza Yardımcı Olabilirler Baharat: Zerdeçal (veya daha doğrusu, içindeki sarı pigment kurkumin olarak adlandırılır)

 8. Nasıl yapıyorlar: Yüzyıllar boyunca, Ayurveda doktorları solunum problemlerini tedavi etmek için zerdeçal (kurkumin) kullandılar. Şimdi, Batı tıbbı nihayet yetişiyor, en azından hayvan araştırmalarında - akciğerleri tahriş edici maddelerden, kirleticilerden ve sigara dumanı, egzoz, toz ve virüs gibi havadaki bulaşıcı ajanlardan koruduğuna dair kanıtlar buluyor. Sonuç: kurkuminin enfeksiyonu önleme ve NF-kB adlı bir proteini baskılaması ve hava yollarında enflamasyona neden olan bir proteini baskılaması nedeniyle, potansiyel olarak düşük akut solunum sıkıntısı sendromu, astım, larenjit, bronşit ve diğer akciğer hastalıkları riski.

 9. Ne kadar kullanılır: Tıbbi amaçlar için, günde üç kez 2 ila 3 yemek kaşığı zerdeçal reçete edilir. Vücudunuzun baharatı emme kabiliyetini arttırmak için, köri gibi yağ (yağ) ve karabiberle birleştirin.

 10. Ne denenmeli: Lisa Oz's Indian Baharatlı Karnabahar

 11. Fikrinizi Temizleyebilirler (Kelimenin Tam anlamıyla) Baharatlar: Biberiye, nane, tarçın

 12. Nasıl yapıyorlar: Araştırma halen en erken aşamalarında olmasına rağmen, bu baharatların Alzheimer hastalığının başlangıcını geciktirebileceği veya belirtilerini azaltabileceği konusunda söz veriliyor. Bir çalışmada, yüksek doz biberiye ve nane, yaşa bağlı düşüşlerden muzdarip olan farelerde belleği arttırdı. (İçerdikleri antioksidanlar, hafızayı ve öğrenmeyi kontrol eden beyin bölgelerinde stresi azaltabilir.) İn vitro laboratuvar çalışmalarında, tarçında doğal olarak oluşan kimyasallar (ayrıca tarçınaldehit ve epicatechin olarak da bilinir), Alzheimer'ın beyinlerine benzer sinir "dolaşmalarını" önledi hastalar.

 13. Ne kadar kullanılır: Belirlenmedi. Araştırma en erken deneysel aşamasında olduğundan, araştırmacılar yalnızca yemek pişirmede yaygın olarak kullanılan miktarları kullanmanızı önerir. (Bizi izlemeye devam edin.)

 14. Ne denemek gerekirse: Üzümlü, Tarçınlı ve Çam Fındıklı Kuskus

 15. Yüksek Yağlı Bir Öğenin Zararını Azaltabilir Baharatlar: Zerdeçal, kekik, tarçın, biberiye, karanfil ve kırmızı biberDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407