Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Baharatlı Gıdaların İnanılmaz Sağlık Faydaları

Bahis Yapmadığın Bahse Girerim Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. Cayenne, jalapeno, habanero, chili - satın alabileceğiniz milyonlarca çeşit acı biber varmış gibi görünüyor. Ve sadece tariflerinize lezzet katmanın harika bir yolu değil, araştırmalar sağlık üzerinde şaşırtıcı derecede olumlu bir etkiye sahip olabileceklerini gösteriyor.

 2. Acı biber, jalapenos ve üşütme gibi, kapsaisin denilen bir bileşen bakımından zengindir. California'daki Hope City hastanesinde tıbbi bir onkolog olan ve ABD'de yaşayan Amerikan Tıbbı'nın yazarı Cary Present, “Şu anda kapsaisin hakkında bildiğimiz şey, hastalığa direnç katma konusunda birçok faydası olduğu” diyor. “Yerel bir tedavi olarak Kapsaisin ağrıya yardımcı olabilir. Biber yemek de bağışıklığın artmasına yardımcı olabilir ve Çin'de yapılan büyük bir araştırmadan haftada birkaç kez biber yiyen kişilerin daha uzun ömürlü olduklarını biliyoruz.”

 3. Sağlığınızı iyileştirmek için bir başka baharat: Diyet, sık sık Hint yemeklerinde ve körilerinde kullanılan sarı baharat. Çalışmaların gösterdiği zerdeçal iscurcumin'in ana aktif bileşeni kanseri önlemede, vücuttaki iltihaplanmayı azaltmada ve diğer olumlu etkilerde bulunabilir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

 4. 1. Kilo kaybı

 5. 2. Kalp hastalığı

 6. 3. Uzun yaşam

 7. 4. Kanser önleme

 8. 5. Ağrı kesici

 9. Ne kadar yemeniz gerekiyor?

 10. 9 Suçluluk hissetmeden Atıştırabileceğiniz Yiyecekler

 11. Kan Şekeri Düzenleyen 6 Besin

 12. 12 En İyi ve En Kötü Fast Food Çocuk Yemekleri

 13. Cayenne, jalapeno, habanero, chili - satın alabileceğiniz milyonlarca çeşit acı biber varmış gibi görünüyor. Ve sadece tariflerinize lezzet katmanın harika bir yolu değil, araştırmalar sağlık üzerinde şaşırtıcı derecede olumlu bir etkiye sahip olabileceklerini gösteriyor.

 14. Acı biber, jalapenos ve üşütme gibi, kapsaisin denilen bir bileşen bakımından zengindir. California'daki Hope City hastanesinde tıbbi bir onkolog olan ve ABD'de yaşayan Amerikan Tıbbı'nın yazarı Cary Present, “Şu anda kapsaisin hakkında bildiğimiz şey, hastalığa direnç katma konusunda birçok faydası olduğu” diyor. “Yerel bir tedavi olarak Kapsaisin ağrıya yardımcı olabilir. Biber yemek de bağışıklığın artmasına yardımcı olabilir ve Çin'de yapılan büyük bir araştırmadan haftada birkaç kez biber yiyen kişilerin daha uzun ömürlü olduklarını biliyoruz.”

 15. Sağlığınızı iyileştirmek için bir başka baharat: Diyet, sık sık Hint yemeklerinde ve körilerinde kullanılan sarı baharat. Çalışmaların gösterdiği zerdeçal iscurcumin'in ana aktif bileşeni kanseri önlemede, vücuttaki iltihaplanmayı azaltmada ve diğer olumlu etkilerde bulunabilir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

 16. 1. Kilo kaybı

 17. 2. Kalp hastalığı

 18. 3. Uzun yaşam

 19. 4. Kanser önleme

 20. 5. Ağrı kesici

 21. Ne kadar yemeniz gerekiyor?

 22. 9 Suçluluk hissetmeden Atıştırabileceğiniz Yiyecekler

 23. Kan Şekeri Düzenleyen 6 Besin

 24. 12 En İyi ve En Kötü Fast Food Çocuk YemekleriDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407