Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Babana Babalar Günü için Sağlıklı Bir Kalp Verin

10 Ke9 Salata 2019 Her Gün Her Gün Yemek İstersiniz

 1. Babalar Günü yaklaşırken, bazılarımız babamın ne alacağına karar vermek için çabalıyor. Baban benimkine benziyorsa, satın alması çok zor. Öyleyse neden ona sağlık hediyesi vermiyorsun? İşte nasıl:

 2. Sağlıklı Bir Kahvaltı ile Babalar Gününe Başlayın: Çalışmalar, kahvaltının sağlıklı bir kiloyu korumak, sabah aktiviteleri için enerji sağlamak ve öğle yemeğinde zaman zaman kontrollü bir alım yapmamıza yardımcı olmak için önemli olduğunu göstermektedir. etrafında. Meyve veya sebzeler, az yağlı süt veya alternatif ve tam tahıllar gibi üç besin grubunu hedefleyin. Bir yağsız protein ve / veya lif kaynağı (ör., Yüzde 100 tam tahıl arayın) eklemek, babamın iştahını kontrol altında tutmaya yardımcı olacak, böylece daha yüksek kalorili bir aperatif veya öğle yemeği için çabalıyor.

 3. Sağlıklı Bir Babalar Günü Gezisi Planlayın: Bir yürüyüşe çıkın, bir frizbi için sahile ya da parka gitmek, yakalamak ya da voleybol oynamak harika aktivitelerdir. Kano ya da kürek çekme gününü organize etmeye ne dersiniz? Bu faaliyetler yalnızca sizi hareketlendirmekle kalmaz, birlikte kaliteli zaman geçirirsiniz. Bütün aileyi dahil et. Fiziksel aktivitenin sağlığa faydaları sınırsız: kilo kontrolü, kronik hastalık riskini azaltmak, kemikleri güçlendirmek, zihinsel sağlığı geliştirmek ve babamın daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürme şansını arttırmak. Ve eğlenceli!

 4. Neden orada durdun? Bir voleybol ligine veya diğer organize sporlara kaydolmak gibi, babamla düzenli olarak yapılacak bir şeyler düzenleyin. Bu, babanızın (ve kendinizin) düzenli fiziksel aktivite yapmalarını ve Babalar Günü dışında başka bir zamanla daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlar. Babam buna bayılacak!

 5. Babamı Bazı Sağlıklı Izgara İpuçları ile Sağlıklı Bir Akşam Yemeği Yapın: Bir baba yemeği kutlamak ve en sevdiği yiyecekleri ızgara yapmak için bir aile yemeği düzenleyin. Hepimiz babaların barbeküyü sevdiğini biliyoruz.

 6. * Tavuk göğsü, domuz eti veya sığır eti bonfile, somon, tilapia veya halibut gibi sert etli balıklar veya fazladan sert tofu gibi yağsız et dilimlerini seçin.

 7. * Izgara yapmadan önce tüm görünür yağları kesin.

 8. * Etin tadına bakmaktan kaçının ve aroma eklemek ve düşük ısıda et pişirirken oluşan kanserojen kimyasallar olan heterosiklik aminlerin (HCA'lar) oluşmasını engellemek için düşük sodyumlu turşusu kullanın.

 9. * Renk ve beslenme için biber, kabak, kiraz domates, mantar, soğan, ananas, mango veya şeftali gibi ızgaraya şiş sebzeler ve / veya meyve eklemeyi unutmayın. Hatta mısır koçanında ızgara yapabilir (yumuşayana ve hafifçe kızarıncaya kadar 10 dakika ızgara yapabilirsiniz) veya doğranmış mini veya tatlı patateslerin soğan paketlerini (yağla hafifçe püskürtün, en sevdiğiniz otları ve baharatları ekleyin ve folyoları katlayın) bir paket).

 10. * Yemek ailesi tarzını yarat ve herkese kazmalarını söyle.

 11. Mutlu Babalar Günü!

 12. Samara Foisy tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.

 13. Diyet ve beslenme hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

 14. Babalar Günü yaklaşırken, bazılarımız babamın ne alacağına karar vermek için çabalıyor. Baban benimkine benziyorsa, satın alması çok zor. Öyleyse neden ona sağlık hediyesi vermiyorsun? İşte nasıl:

 15. Sağlıklı Bir Kahvaltı ile Babalar Gününe Başlayın: Çalışmalar, kahvaltının sağlıklı bir kiloyu korumak, sabah aktiviteleri için enerji sağlamak ve öğle yemeğinde zaman zaman kontrollü bir alım yapmamıza yardımcı olmak için önemli olduğunu göstermektedir. etrafında. Meyve veya sebzeler, az yağlı süt veya alternatif ve tam tahıllar gibi üç besin grubunu hedefleyin. Bir yağsız protein ve / veya lif kaynağı (ör., Yüzde 100 tam tahıl arayın) eklemek, babamın iştahını kontrol altında tutmaya yardımcı olacak, böylece daha yüksek kalorili bir aperatif veya öğle yemeği için çabalıyor.

 16. Sağlıklı Bir Babalar Günü Gezisi Planlayın: Bir yürüyüşe çıkın, bir frizbi için sahile ya da parka gitmek, yakalamak ya da voleybol oynamak harika aktivitelerdir. Kano ya da kürek çekme gününü organize etmeye ne dersiniz? Bu faaliyetler yalnızca sizi hareketlendirmekle kalmaz, birlikte kaliteli zaman geçirirsiniz. Bütün aileyi dahil et. Fiziksel aktivitenin sağlığa faydaları sınırsız: kilo kontrolü, kronik hastalık riskini azaltmak, kemikleri güçlendirmek, zihinsel sağlığı geliştirmek ve babamın daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürme şansını arttırmak. Ve eğlenceli!

 17. Neden orada durdun? Bir voleybol ligine veya diğer organize sporlara kaydolmak gibi, babamla düzenli olarak yapılacak bir şeyler düzenleyin. Bu, babanızın (ve kendinizin) düzenli fiziksel aktivite yapmalarını ve Babalar Günü dışında başka bir zamanla daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlar. Babam buna bayılacak!

 18. Babamı Bazı Sağlıklı Izgara İpuçları ile Sağlıklı Bir Akşam Yemeği Yapın: Bir baba yemeği kutlamak ve en sevdiği yiyecekleri ızgara yapmak için bir aile yemeği düzenleyin. Hepimiz babaların barbeküyü sevdiğini biliyoruz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407