Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Baba # x27; Gün Şarkısı - Yaşlı Adam

11 Gerçekten Sadece Spagetti İstediğin Zaman İçin Keto Pasta Tarifleri

 1. Babam Tony Seibel, daha iyi bir yaşam için Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen göçmen ebeveynlerin doğduğu ilk nesil bir Amerikalıydı. Babam lisesinde All State futbolcusu oldu ve Texas Üniversitesi'nde futbol oynadı. Pasifik'te II. Dünya Savaşı sırasında denizci olarak hizmet etti ve ardından büyüdüğüm küçük kasaba Teksas, Teksas'ta başarılı bir tüccar oldu. Kız kardeşi Zidella, Teksas Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden ilk bayan mezunlarından biri olmasına rağmen Babamdan, bugün bile hayatımı etkileyen temel sağlık ipuçlarını öğrendim. Babalar Günü yaklaşırken, onları sizinle paylaşmak için iyi bir zaman gibi görünüyor.

 2. Her gün egzersiz yapın. Babam her gün yürüdü. Galveston Körfezi'ne giden iki kilometrelik bir yol olan Texas City Dike'ye gitmek için insanları toparlardı. Bazen kentin sağladığı yollar boyunca yürüdü ya da hava kötüyse, egzersiz yapana kadar evin etrafında ve etrafında dolaşıyordu. Yürümeden önce, kaslarını germek için basit bir dizi egzersiz yaptı. - ayak parmaklarınıza dokunun, kolları yana doğru tutun ve küçük daireler halinde hareket ettirin, oturun. Ekipman gerektirmez. Sadece zaman ayırın, yapmak istediğiniz sayıyı sayın ve tüm yaşamınız için yaklaşık 20-30 dakika her gün bir parçası olarak yapın.

 3. Yaşamak için yemek yemek için yaşamamak. Babam temel, bütün yiyecekleri yedi. Bir bardak süt ile kahvaltıda buğday veya yulaf ezmesi veya yumuşak kaynatılmış yumurta; öğle yemeği için marul ve domatesli bir sandviç veya bir kase çorba; ve fırında tavuk veya balık veya bazen bir salata ve akşam yemeğinde küçük bir tatlıyla birlikte biftek. Süslü ve kalorili sos yok. İkinci bölüm yok.

 4. Yeterince uyu. Çok az uykunun diyabet, obezite ve yüksek tansiyon artışına yol açtığını bilmeden çok önce, babam her gece 7-8 saatini aldığından emin oldu. Çok çalıştı ve dinlenirse daha iyi hissettiğini biliyordu.

 5. Ellerini yıka. CDC'den elde el yıkama talimatlarına bakarsanız, elde sabunla ve akan suyla yıkamanın hastalıkları önlemek için atabileceğimiz en önemli adımlardan biri olduğunu göreceksiniz. Daha sonra kâğıt havluyu muslukların kollarını kapatmak ve havluyu atmadan önce kapıları açmak için kullanırdı - tıpkı CDC'nin önerdiği gibi. El yıkama konusundaki diğer tavsiyelerini de takip etti. Ve bunu CDC 1942'de kurulmadan önce yapıyordu.

 6. Sigara İçmeyin. Babam birkaç yıldır işten eve geldiğinde günde bir sigara içiyordu. Birkaç dakika rahatlamasının bir yoluydu. 1964 yılında, Başsavcı, sigara içmenin kansere bağlı olduğunu açıkladığında, babam sigaralarını attı ve bir daha asla almadı. Söylediği gibi, "Eğer bu şeyler kansere neden olabilirse, neden onları içeyim ki?"

 7. Her Güne Maneviyat ve Sosyalleşmeyi Birleştirin. Thrive adlı kitabında, Dan Buettner dünyanın en mutlu insanlarını araştırıyor ve diğer şeylerin yanı sıra, en mutlu insanların bir maneviyat duygusu olduğunu ve günde yedi saate kadar sosyalleştiğini buluyor. Babam her gün uyandığı ve öğleden sonralarını ve hafta sonlarını aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte, basit zevklerin peşinde - sahile gitmek, balık tutmak, arkadaşlarla akşam yemeği yemek ve hastanelerde ziyaret etmek için sevdiği zaman dua kitabından okuyor. ve benzer yerler ve zaman harcamak sadece kendilerini iyi hissettiriyor. Buettner ayrıca ömrünün yalnızca yüzde 10'unun genlerimiz tarafından belirlendiğine işaret ediyor; diğer yüzde 90'ı yaşam tarzımız tarafından belirlenir.

 8. Babam beni ve sonuç olarak yıllar içinde tedavi ettiğim binlerce hastayı çok etkiledi. Her gün bir parçası olan sağlıklı alışkanlıklar geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu bana öğretti. Bu basit alışkanlıkları bir araya getirmek, yaşamımız boyunca büyük etki yaratan küçük farklar sağlar. Yaşam tarzımızın belirlediği ve daha mutlu, daha sağlıklı, daha canlı bir yaşam sürmemizi sağlayan yaşamlarımızın yüzde 90'ını böyle etkiliyoruz.

 9. Baba artık bizimle değil. Babalar Günü için bu şarkıyı onuruna yazdım. Sanırım çoğunuz bununla ilgili olacak. Keyfini çıkarın!

 10. Babanızla ilgili hikayeleriniz veya yorumlarınız varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın.

 11. Mache Seibel, MD tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407