Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Aziz Patrick Günü'nü Kutlamanın Başka Bir Yolu

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna Ucuz Eşyalardan Daha Lezzetli Tadı

 1. Beşinci yüzyılda Roma köleliğinden kaçan ve Hristiyanlığı İrlanda’ya getiren Britanya’nın mütevazi adamı olan Aziz Patrick’in hayatı, 17 Mart’ta her yıl kutlanır. İrlanda’nın ilk koruyucu azizi olarak atanması, hayatını anımsadığımız gün, çirkin kıyafetler giymek, Guinness pint içmek ve aşırı sarhoş olmakla ilişkilendirildi. Aziz Patrick Günü'nü kutlarken pek çok insanın hissettiği neşeyi ve kamaracılığı elinden almadan, aynı zamanda örneğini izleyerek ve ahlaki öğretilerine bağlı kalarak, Patrick'in takdiredilmiş karakterini de hatırlamalıyız.

 2. Aziz Patrick MS 387 yıllarında Roma egemenliğinde doğdu. 16 yaşındayken, İrlandalı köle tüccarları tarafından yakalandı ve komşu İrlanda'ya köle olarak gitti. Kaçmadan ve İngiltere'deki evine geri dönmeden önce yaklaşık altı yıl esaret. Yıllar sonra, Aziz Patrick Müjde'yi duyurmak ve İrlandalıları Hristiyanlığa dönüştürmek için İrlanda'ya dönmeye karar verdi. Otobiyografisi "İtiraf", mucizevi yaşamının, karakterinin ve davranışının ayrıntılarını keşfetmemize yardımcı olabilir.

 3. Saint Patrick "İtiraf" da "her şeyden önce, çevreden, geleceği göremeyen, öğrenilemeyen, sürgün, açıkça öğrenilmiş bir sürgün" olduğunu yazıyor. Patrick, hayatta kalmak için küçük bir umutla şaşkın bir yabancı olarak yaşadığı deneyimi hatırlatarak Patrick, toplumun daha az şanslı üyeleri için, birçoğunun fiziksel eğitiminin yanı sıra eğitimden yoksun kalacak fakirler, göçmenler, mülteciler ve sığınmacılar gibi empatilerini gösterdi. zulüm ve şiddet gibi sorunlarla yüzleşmek için finansal yetenek. Bu Aziz Patrick Günü'nde, ellerimizi uzatarak ve ihtiyacı olan insanları görünce yardım ederek toplumun daha savunmasız üyelerine karşı daha dostane ve hoşgörülü davranarak İrlanda vatansever azizine haraç öderiz.

 4. Köleleştirmeden önce ve sırasında, Aziz Patrick, bazı akranlarının yaptığı gibi, "deyim ve dilini" mükemmelleştirmek için entelektüel yetenekten yoksun "fakir bir cahil fıkı" idi. Ancak örgün eğitim eksikliği, bilgi aramasını engellemedi. O, "bilgeliğin konuşmada, anlamada, bilgide ve hakikatin öğrenilmesinde tanınacağını" vurguladı. Patrick'in hayatı, okul eksikliğinin zihinsel olarak yetersiz kaldığını ve eğitim olanakları eksikliğinin bir kişinin bilgi aramasını engellememesi gerektiğini göstermektedir. Aziz Patrick'in öyküsü, bir kişinin fikrini açarak ve göründüğünde "gerçeği" düşünerek öğrenilebileceğini onaylar. Mevcut olayları öğrenmek ve çevremizdeki insanlar arasındaki farklılıkları anlamak için daha fazla çaba harcayarak onun örneğini takip etmekte akıllıca oluruz.

 5. Yıllar köle olmasına rağmen, Aziz Patrick hiçbir zaman umudunu kaybetmedi ve ruhsal olarak büyümeyi asla bırakmadı. İrlanda’da “açlık ve çıplaklık” ile ısrar ettikten sonra, Patrick, [!köleleştirilmişDonate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c