Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Asya Diyeti Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Bahis Yapmadığın Bahse Girin Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. "Sağlık sadece hastalığın yokluğu değildir." - Hannah Green

 2. Bu ilk 10 liste daha sağlıklı alışkanlıklar, daha iyi beslenme ve gelişmiş bağışıklık işlevi sunuyor. Bu ilk 10 liste yüzyıllar boyunca mükemmelleştirildi ve uygulandı.

 3. Altıncı yüzyılın en büyük Çin hekimi Sun Simiao’nun ifadesini kullanmak için, önce yediği yemeği düşünmeyen biri, büyük bir hekimin becerisini boşa harcar. Bu bugün hala geçerlidir. Bu 10 Asya diyet alışkanlığını okurken yemek yerken ve nasıl yemeniz gerektiğini de düşünün.

 4. # 1. Limitli İçecekler, Özellikle Yemekli Soğuk İçecekler

 5. Amerikalılar yemeklerle soğuk bir bardak su veya soda içme alışkanlığına sahipler. Bu alışkanlığın tek başına değiştirilmesi, yiyeceklerin daha iyi sindirilmesini sağlar. Yemeklerinizle sıvı alımını sınırlayın ve uygun sindirim için çok önemli olan sindirim enzimlerinizi seyreltmeyi bırakın. Yemekten önce yeşil çay veya diğer sıcak çaylar enzimatik aktiviteyi destekler ve sindirim yeteneklerinizi geliştirmeye yardımcı olur. Yemeklerden 30 dakika önce veya sonra sıvı eklemek en iyisidir.

 6. # 2. Sık Çorba Var

 7. Çorba, besleyici ve yoğun bir besindir ve sizi çabucak doldurur. Çok ihtiyacın yok, sadece yarım bardak faydalı. Çoğu Asya çorbaları kemik ve / veya sebze kombinasyonlarından yapılır, böylece küçük bir kısmı bile olsa çok miktarda vitamin ve mineral elde edersiniz. Kemik suyu çorbası, sebze veya miso olsun, çorbalar vitamin ve mineral bakımından zengindir ve kolayca emilir. İkincisi, ama aynı derecede önemli olan, çorbanın sıcak sıcaklığının (çay gibi) tüm sindirim sürecini iyileştirebileceğidir.

 8. 3.. 3: 1 Sebze Oranına Et 3: 1 yiyin, sebze miktarının et miktarının üç katı demektir. Et ve patates Amerikan diyeti tabağında sebzeler için fazla yer yapmaz. Aslında, en sevilen Amerikan sebze, patates (yani, patates kızartması), kesinlikle bu nişasta olmadan yaşayamazsanız, tatlı patateslerle değiştirilmelidir. Daha da iyisi, acı lezzetleri olan sebzeleri düşünün. Turp, radicchio ve acı kavun tabağınıza bir yer verin.

 9. 4.. Küçük Tabaklar ve Yemek Çubukları

 10. Küçük servis kaseleri ve küçük tabaklar, daha küçük porsiyonları yemenin harika bir yoludur. Farklı şekil ve boyutlarda çekici küçük tabaklar ve kaseler karıştırmayı seviyorum. Bunlardan sadece yemek yemek estetik açıdan hoş değil, aynı zamanda daha küçük porsiyonlar yemenize yardımcı oluyor. Yemek çubukları, yeme kürek tekniklerini önlemenin kolay bir yoludur. Ortalama Amerikalı deneyimsiz çubuk kullanıcısı için tüketim oranınızı yavaşlattığı ve midenize dolu olduğunuzu ve yemeğinizi bırakmanın zamanı geldiğini gösteren beyninize göndermesi için zaman vermesi garanti edilir.

 11. 5.. Pirinç birleştirerek

 12. Siyah, kahverengi, kırmızı ve hatta mor pirinç gibi pirinç kombinasyonları, yalnızca beyaz veya kahverengi olanlardan besleyici olarak daha yoğundur. (En iyisi cilasız / az işlenmiş pirinçtir, çünkü B vitaminleri bakımından zengindir.) Pirinç, ana yemeklerden değil, Asya'daki yemeklerini tamamlamak için yenir. Pirinç her zaman popüler bir karbonhidrat olmuştur, büyümesi ucuz ve taşıması ve saklaması kolay. Ancak bir karbonhidrat olarak, sindirim işlemi sırasında şekere dönüştürülür. Bu, glisemik indeksimizde çarpıcı bir etkiye neden olabileceği anlamına gelir. Bu hızlı enerji için iyidir, ancak kan şekeri dalgalanmalarından kaçınmak istiyorsanız, diyabetik veya diyabetik olanlar için kötüdür. Pirinç kombinasyonları daha az nişastalı olduğundan, daha az şeker dönüşümü sağlar ve kalorileri azaltır.

 13. 6.. Her Gece Tatlı Gece Değil

 14. Çocuğum size tatlı sordukları zaman çok az olduklarını söyleyecek, standart cevabım "bu akşam tatlı gecesi değil" oldu. Kuşkusuz, bu 7 yaşından sonra çok da işe yaramadı, ama yine de çok iyi bir kural. Tatlı olması gerekiyorsa, meyve yap. Meyve besleyici ve lezzetli ve ortak bir Asya tatlısı. Kesin ve çok daha heyecanlı hale getirmek için eğlenceli ve ilginç bir şekilde servis yapın. Şekerli kekler, kurabiyeler ve dondurma sadece özel kutlamalar için olabilir.

 15. 7.. Deniz Ürünleri - Yiyecekleri Farklı Şekilde GörünDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407