Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şaşırtıcı Yaşlanma Karşıtı Yararları Olan 5 Tatil Yemeği

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. Yaşlanma karşıtı, muhtemelen lezzetli (ve kalorifik) lezzetler söz konusu olduğunda akla gelen ilk kelime değil, Şükran günü turtaları, güveçler ve konfor içecekleri yakında keyfinize varacaksınız. Tatiller diyetinize, pantolon bedeninize ve iyiliğinize ciddi bir zarar verebilir, ancak irade, hepsinin kaybedilmesi gerekmiyor. İşte yaşlanma karşıtı bir yumruğu paketleyen ve herhangi bir tatil büfesinde ya da çömlekte bulunacağından emin olduğunuz bazı yiyecekler.

 2. 1. Tatlı patatesler Şekerli ve tatlı patates turtası gibi yemeklerde tereyağlı ya da şekerleme ile tatlandırılmış haldeyken, tatil günlerinde sadece bu inanılmaz yiyecekleri hatırlama eğilimimiz çok kötü. Tatlı patatesler A ve C vitaminleri ve bakır bakımından zengindir. A Vitamini hücre döngüsünü teşvik etmeye yardımcı olur ve aslında birçok yaşlanma karşıtı üründe bulunur. Bakırın cilde esnekliğini ve sıkılığını veren kollajen üretimini arttırdığı bilinmektedir.

 3. Ama turtaları rahatlatmaya çalışın ve bunların fırınlanmasını veya biraz tarçınla ezilmesini tercih edin.

 4. 2. Kızılcık Herkes bu acı, ekşi meyvenin hayranı değil. Ancak tatil zamanı geldiğinde, festival kokteyllerinden keskin soslara kadar her şeyi görmemek zor. Yaban mersini, çok lanse edilmiş bir süper gıda olabilir, ancak bu meyve yaklaşıyor. WebMD'ye göre meyveler sadece kalorileri düşük değil, brokoli ve ıspanaktan daha fazla antioksidan içeriyor. Kızılcıklardaki antioksidanlar sadece yaşla birlikte meydana gelen hücre hasarına karşı savaşmakla kalmaz, aynı zamanda birçok hastalığın anahtar nedeni olan iltihapla da savaşırlar. Yale Üniversitesi araştırmacıları, geçen yıl yapılan bir çalışmada iltihabın nedensel olarak yaşlanma ile bağlantılı olduğunu söylediler.

 5. Kızılcık peynirli kekin bir ton besin değerine sahip olduğundan emin değiliz, bu yüzden meyvenin en basit haliyle yapışacağını ve meyve sularını tercih ettiğimizi söyleyelim - Bir ton ilave şeker.

 6. 3. Pancar Bu tatil yiyeceklerinin en günahkâr olmayabilir, ama kesinlikle iyi bir seçenek. Parlak renkli bitki kökü demir, mangan ve lifin yanı sıra A ve C vitaminleriyle de doludur. Ayrıca beslenme uzmanı Leslie Beck'in hücre hasarını koruyarak ve vücuttaki iltihaplanmayı azaltarak yaşlanma karşıtı özelliklere sahip bir bileşiği olan betain içeriyordu. Yeme pancarlarının ayrıca kan akışını iyileştirdiği ve kilo kaybına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bazı araştırmalar pancar suyunun dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olabileceğini bile önerdi - Şükran sonrası spor salonu ziyaretleriniz için mükemmel.

 7. 4. Yeşil fasulye Yeşil fasulye, tatil büfenizin masasında asılsız, göz ardı edilen kahramandır. En sık yeşil fasulye güveç şeklinde bulunan sebzeler, C vitamini ve mineral silikonun harika bir kaynağıdır. C Vitamini hücrelerinizi serbest radikallerin zarar görmesine karşı korur, silikon ise kemik sağlığı ve cilt de dahil olmak üzere bağ dokusu için merkezidir.

 8. En sevdiğimiz güveci olmadan Şükran günü olmazdı - bu yüzden onu karıştırmak için önermek yerine, sade yeşil fasülyeler lehine, klasiğin daha ince bir versiyonunu seçmeyi deneyin.

 9. 5. Kök sebzeleri Bu unutulmuş arkadaşlar, Şükran günü hindisi tarafından tam anlamıyla gölgede bırakıldı. Bazıları basitçe bunları merkez için garnitür olarak düşünür, ancak bu sebzeleri küçümseme. Özellikle havuçların derinin derisinden daha fazla yararı vardır. Antioksidan A ve C vitaminleri bakımından zengin olsalar da, gözlerinizi maküler dejenerasyondan korumaya yardımcı olabilecek beta karoten bakımından da zengindirler. Yaban havucuları, vücudunuzun sağlıklı saçlara sahip olması gereken folat bakımından zengindir.

 10. Yaşlanma karşıtı, muhtemelen lezzetli (ve kalorifik) lezzetler söz konusu olduğunda akla gelen ilk kelime değil, Şükran günü turtaları, güveçler ve konfor içecekleri yakında keyfinize varacaksınız. Tatiller diyetinize, pantolon bedeninize ve iyiliğinize ciddi bir zarar verebilir, ancak irade, hepsinin kaybedilmesi gerekmiyor. İşte yaşlanma karşıtı bir yumruğu paketleyen ve herhangi bir tatil büfesinde ya da çömlekte bulunacağından emin olduğunuz bazı yiyecekler.

 11. 1. Tatlı patatesler Şekerli ve tatlı patates turtası gibi yemeklerde tereyağlı ya da şekerleme ile tatlandırılmış haldeyken, tatil günlerinde sadece bu inanılmaz yiyecekleri hatırlama eğilimimiz çok kötü. Tatlı patatesler A ve C vitaminleri ve bakır bakımından zengindir. A Vitamini hücre döngüsünü teşvik etmeye yardımcı olur ve aslında birçok yaşlanma karşıtı üründe bulunur. Bakırın cilde esnekliğini ve sıkılığını veren kollajen üretimini arttırdığı bilinmektedir.

 12. Ama turtaları rahatlatmaya çalışın ve bunların fırınlanmasını veya biraz tarçınla ezilmesini tercih edin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407