Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Amerika Uluslararası Borsalardan Yararlanıyor

Müzik seninle sopa.

 1. 1 Ağustos Pazartesi günü, “J Günü” idi; bu sırada uluslararası öğrenciler ve diğer değişim ziyaretçileri, ABD’de topluluk hizmetlerinde bulunmak ve Amerikan kültürünü kutlamak için fan gönderiyorlardı. Bu kutlama, göç ve diğer küresel meselelerle ilgili farklı felsefelerin sergilendiği son parti sözleşmelerinin hemen ardından geldi. Bu farklılıklar zaman içinde genel halkın uluslararası değişim programlarına bakış açısını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu utanç verici çünkü bu tür programlar ulusal güvenliğimizi destekliyor ve halklar arasında karşılıklı anlayışı artırarak ekonomimizi güçlendiriyor.

 2. Ülke genelinde on yedi eyalette yirmi sekiz J Günü etkinliği düzenlendi. Hizmet projeleri arasında yiyecek ve ayakkabı sürücüleri organize etmek, Orlando'daki polis memurları için bakım paketleri hazırlamak ve Alaska'da bir sahil şeridi temizlemek yer alıyor.

 3. J Günü katılımcıları, her yıl Amerika Birleşik Devletleri Değişim Ziyaretçi Programı kapsamında ABD'ye gelen yaklaşık 300.000 uluslararası değişim ziyaretçisinden biri. Birçoğu, Brezilya, Çin ve Hindistan gibi ABD’nin stratejik öneme sahip ülkelerinden geliyor. Bu uluslararası ziyaretçiler, çok çeşitli akademik, kültürel, spor, profesyonel ve iş temelli değişimlere katılırlar. Buradayken, Amerikan kültürünü öğreniyorlar ve ömür boyu sürecek yakın kişisel bağlar geliştiriyorlar.

 4. Yarım yüzyıldan fazla bir süredir, uluslararası değişim katılımcıları ABD ve yurtdışında önemli bir olumlu etkiye sahip olmuştur. Bir milyondan fazla federal fonlu programın mezunları 1,6 milyon saatten fazla toplum hizmeti tamamladı. Yetmiş yedi, Nobel Ödülü sahibi oldu. Mevcut ABD Kongresinin yetmiş dört üyesi, Birleşmiş Milletlere on iki büyükelçi ve 395 mevcut veya eski yabancı hükümet başkanları da mezunlar arasında. Bu programlar aynı zamanda ekonomimizi de güçlendirmektedir. Örneğin, yalnızca Amerikan üniversitelerinde ve kolejlerinde okuyan uluslararası öğrenciler, 2014-2015’te ABD ekonomisine 30,5 milyar dolar katkıda bulundu. [! 2851 => 1140 = 1!] İnsanları farklı kültürlere ve farklı bakış açılarına maruz bırakarak, uluslararası değiş tokuşlar arkadaşlık yaratmada ve diplomasiyi geliştirmede önemli bir araçtır. Uluslararası ziyaretçileri ağırladığımızda, Amerika Birleşik Devletleri'nin olumlu görüşlerini destekliyoruz. Örneğin, Müslüman çoğunluktaki ülkelerden gelen değişim öğrencilerinin yüzde 97'si, ABD'deki yıllarının onlara Amerikan halkının ve kültürünün derin, nüanslı ve daha olumlu bir görüş verdiğini söyledi.

 5. Bütün bunlara rağmen, Mayıs 2016’da Pew Araştırma Merkezi araştırması, Amerikalı seçmenlerin çoğunluğunun küresel katılımın temposunda kalmaya devam ettiğini buldu. Her iki taraftaki başkan adayları bu iktidarı ele geçirdiler. Geçen yılki kampanyaların bazıları terörizm ve ticaretin ikiz tehditlerini vurgulayarak enternasyonalizmden uzaklaştı. Dış tehditlere yapılan bu vurgu, bazılarının potansiyel olarak tehlikeli olduğu kadar yurtdışındaki tüm insan gruplarını geniş bir fırça ile boyamasına neden oldu.

 6. Neyse ki, uluslararası değişim ziyaretçileriyle etkileşime giren Amerikalılar, bu programlar hakkında çok heyecanlı. Amerikalıları ve uluslararası ziyaretçileri hizmet projeleri ve kutlama etkinlikleriyle birbirine bağlayarak, J Day dünya çapındaki ulusal çıkarlarımızı geliştirirken yerel topluluk ihtiyaçlarını karşılar.

 7. 1 Ağustos Pazartesi günü, “J Günü” idi; bu sırada uluslararası öğrenciler ve diğer değişim ziyaretçileri, ABD’de topluluk hizmetlerinde bulunmak ve Amerikan kültürünü kutlamak için fan gönderiyorlardı. Bu kutlama, göç ve diğer küresel meselelerle ilgili farklı felsefelerin sergilendiği son parti sözleşmelerinin hemen ardından geldi. Bu farklılıklar zaman içinde genel halkın uluslararası değişim programlarına bakış açısını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu utanç verici çünkü bu tür programlar ulusal güvenliğimizi destekliyor ve halklar arasında karşılıklı anlayışı artırarak ekonomimizi güçlendiriyor.

 8. Ülke genelinde on yedi eyalette yirmi sekiz J Günü etkinliği düzenlendi. Hizmet projeleri arasında yiyecek ve ayakkabı sürücüleri organize etmek, Orlando'daki polis memurları için bakım paketleri hazırlamak ve Alaska'da bir sahil şeridi temizlemek yer alıyor.

 9. J Günü katılımcıları, her yıl Amerika Birleşik Devletleri Değişim Ziyaretçi Programı kapsamında ABD'ye gelen yaklaşık 300.000 uluslararası değişim ziyaretçisinden biri. Birçoğu, Brezilya, Çin ve Hindistan gibi ABD’nin stratejik öneme sahip ülkelerinden geliyor. Bu uluslararası ziyaretçiler, çok çeşitli akademik, kültürel, spor, profesyonel ve iş temelli değişimlere katılırlar. Buradayken, Amerikan kültürünü öğreniyorlar ve ömür boyu sürecek yakın kişisel bağlar geliştiriyorlar.

 10. Yarım yüzyıldan fazla bir süredir uluslararasıDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407