Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Alman Birleşmesinin Maliyeti

Kalıcı oturma avantajları

 1. İşte 1989-90’da Almanya’da olanların yoğunlaşmış hali. Doğudaki Almanlar, otoriter rejimlerine karşı yükseldi çünkü özgürlük istediler. Sonunda onlar da Alman Deutschmark ve yeniden birleşme aldı. Bu ekonomik ve politik yeniden birleşmenin maliyeti neredeyse tamamen Batı Almanlar tarafından karşılanırken, faydalar çoğunlukla Doğu Almanlara aktı.

 2. Ekonomist Rudiger Frank, o yıllarda olanlarla ilgili farklı görüşlere sahip. Doğu Almanya'da büyüdü ve bugün akademik ilgisinin çoğunu Kuzey Kore'ye odakladığı Avusturya'da yaşıyor. İlk elden yeniden birleşmeyi tecrübe ettiği için ve Kore yarımadasında bir zamanlar iki Alman'ın olduğu gibi bölündüğü için, Kasım 1989’da Berlin Duvarı’nın yıkılışı ile bir yıl sonra Almanların yeniden birleşmesi arasında ne olduğu konusunda önemli bir düşünce verdi. Öncelikle, Doğu Almanya’daki birçok insanın 1989’da, Duvar’ın yıkılmasından önce bile, oldukça maddi arzuları olduğunu belirtti. [! 3960 => 1140 = 1!

 3. Öyle ki, ilk ve son özgür Doğu Alman seçimlerinin Mart 1990’da yapılması ve çoğunluğunun Helmut Kohl’un Hristiyan Demokratlar’ı desteklemesi sürpriz değildi. Frank, “Seyahat özgürlüğü, gerçek para ve bunun için satın alabileceğiniz her şey - istedikleri şeydi” dedi. "Ve Kohl, 'Size vereceğim şey budur' dedi. Pek çok Doğu Alman’ın güvendiği bir adamdı, diğer bütün politikacılar daha katı politik hedeflere ve daha dengeli yaklaşımlara sahip olabilirlerdi, ama çoğunluğun umursadığı şey bu değildi. Hayaller ve idealler hakkında, adalet, eşitlik ve Gelecekte bir gün gelecek olan bir topraklar diyarı. Gerçek bir şey istediler ve şimdi istediler. Kohl aynısını yapmayı vaat etti. [! 3960 => 1140 = 1!

 4. “Doğu Almanya’da transferler sona ermemişti, bumerang gibi geçmeyi tercih ettiler” dedi. “Sadece bir düşünün: para ne için kullanıldı? Altyapı projeleri için, etkin bir yönetim oluşturmak, sosyal güvenlik ağı için, yatırım için kullanıldı. Şimdi, tüm bu yatırımlardan kim faydalandı? Batı Alman şirketleri idi. doğuya doğru genişledi, bu yüzden Batı Alman endüstrisinin sübvansiyonu oldu, altyapı projeleri, otoyollar, yollar, telekomünikasyon ağları, bunu yapan kim? Batı Alman şirketleri, çünkü tüm Doğu Alman inşaat şirketleri battı ya da Batı Alman tarafından satın alındı. rakipler. Batı Alman endüstrisinin bir başka sübvansiyonu oldu. ”

 5. Sonunda Frank, Alman hükümetinin AB'nin bütçe açıkları üzerindeki darlıklara karşı koyacağına dair çok büyük bir Keynesyen sübvansiyon tedbiri olanı hiçbir zaman geçemediğini belirtti. Öte yandan, Avrupa’nın yeniden birleşme desteğine karşılık olarak, Avrupa’nın yaratılmasını destekleyerek esasen kendisini daha derinden Avrupa Birliği’nin içine yerleştirmeyi kabul etti. Başka bir deyişle, Alman birleşmesinin maliyet ve faydalarının genel bir değerlendirmesinde, AB'nin genişlemesini mümkün kılan daha büyük siyasi ve ekonomik uzlaşmalar göz önünde bulundurulmalıdır.

 6. Yeniden birleşme konusuna ek olarak, Frank’in Doğu Alman ordusundaki zamanından, siyasete yönelik kademeli hayal kırıklığından ve 1991’de Kuzey Kore’de okumak için ne kadar hazırlıksız olduğunu anlattık. .

 7. RöportajDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407