Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


ABD ve Avrupa'da Aile İadesi: Bir Karşılaştırma

“Diyet” yapmayın

 1. Bazı ABD şirketlerinde, yeni velilere, yeni bir çocuğun gelmesinden sonraki 12 hafta boyunca işlerinde garanti verilir. Bu yasa 1993 yılında Aile Hekimliği İzin Yasası ile kurulmuştur. ABD'de aile dostu politikalar için ilerici bir adımdı, ancak kuruluşların çalışanlarına bu süre boyunca ödeme yapma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle, biz hala dünyanın geri kalanının çok gerisindeyiz. [! 787 => 1140 = 1!

 2. Ve sadece Avrupa değil. Rusya, yüzde 100 maaş ile 140 gün, Meksika yüzde 100 maaş ile 84 gün, Endonezya yüzde 100 maaş ile 84 gün ve Çin yüzde 100 maaş ile 90 gün sunuyor. Dünyanın dört bir yanında, ilk birkaç ayda yeni ebeveynlere fayda sağlamak için uygulanan yasalar var. Suudi Arabistan bile yüzde 50 maaşla 70 günlük izin sunuyor. Aslında, ABD'ye ek olarak, ücretli doğum iznini zorunlu kılmayan yalnızca diğer ülkeler Lesoto, Svaziland ve Papua Yeni Gine'dir.

 3. ABD’nin hızlıca yetişmesi gerekiyor! Sadece aile izni aileler için iyi olmakla kalmaz, ekonomiye de yarar sağlar. Kadın Politikaları Araştırma Enstitüsü'nden bir raporda, "firmalar ücret yerine ek olarak (işveren tarafından ücretli izin verildiğinde) ek olarak birkaç maliyete maruz kaldıkları ve bunun yerine bazı önemli faydalar yaşadıkları" bulundu. İşsiz zamanın daha fazla işverene fayda sağlayacağını düşünmek, mantıklı görünebilir, ancak araştırmalar, ücretli izinlerin çalışanları korumaya yardımcı olduğunu ve ciro maliyetini düşürdüğünü göstermektedir. Bu, özellikle ücretli izin aldıklarında işe dönme olasılığı daha düşük olan düşük ücretli işçiler için geçerlidir. Diğer kanıtlar ücretli iznin işyerinde üretkenliği ve morali artırdığını bile göstermektedir. Çalışan bir anne olarak, artık çocuk sahibi olmadığımdan çok daha verimli olduğumu biliyorum. Ne zaman bir proje ekibinde çalışan annelerim olsa, müteşekkirim, çünkü hepimiz işi bitirmek için verimliliği nasıl en üst düzeye çıkaracağımızı biliyoruz - saat 17: 30'dan önce. (daha sonra tekrar oturum açmamız gerekse bile).

 4. İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği, şirketlerin yalnızca yüzde 15'inin federal gerekliliklerin üstünde ve ötesinde aile izni politikaları olduğunu bildirdi. Working Mother dergisi, her biri tam ücretli izin sağlayan en iyi 100 Şirketin her yıl listesini çıkarır. Dergi şirketleri, anneler ve babalar için de faydalar, esnek programlar ve diğer aile dostu politikalar temelinde seçiyor! Tüm listeyi buradan kontrol edebilirsiniz.

 5. Bazı eyaletler de daha kapsamlı izinlerin alınmasına neden oluyor. Şu anki evim, Columbia Bölgesi'nde, aile işlerinde daha az zaman alanlara, daha küçük işletmelerde çalışanlara FMLA erişimini genişleten aile izni yasaları belirlendi ve daha uzun bir süre FMLA izni sunuyor. Maryland yasaları, işverenleri tarafından hasta izni alan işçilerin bu izni hasta bir çocuğa veya eşe bakmak için kullanmalarını sağlamak için "esnek" hastalık izninin kullanılmasını garanti eder. Washington State, yeni ebeveynler için ücretli izin sağlama yolunda ilk adımı attı ve devletin ücretsiz aile izni yasası, işçilerin yerel bir ortağın çocuğuna bakmak için izin almasına izin veriyor.

 6. ABD analık (ve babalık) bırakma politikasını değiştirmeye yardım etmek ister misiniz? Yalnız değilsin. Başkan Obama, hükümetin çalışan aileleri destekleyen bir politika oluşturmasını sağlamayı öncelik haline getirdi. Kongre ve devlet temsilcilerinize, aile izinlerini daha iyi düzenlemelerini teşvik etmek için yazmaları için yazabilirsiniz. Bir iş arıyorsanız, daha iyi aile izni politikalarına sahip şirketleri düşünün. İşgücünde aile dostu faydalara itmek, şirketlerin sağlamanın ekonomik bir gereklilik haline gelebileceğini anlamalarına yardımcı olacaktır.

 7. Amerikan şirketleri daha iyisini yapabilir. Kadın haklarıyla ilgili bir konuda Suudi Arabistan'ın arkasındayken, bir sorun olduğunu biliyorsunuz.

 8. Bazı ABD şirketlerinde, yeni velilere, yeni bir çocuğun gelmesinden sonraki 12 hafta boyunca işlerinde garanti verilir. Bu yasa 1993 yılında Aile Hekimliği İzin Yasası ile kurulmuştur. ABD'de aile dostu politikalar için ilerici bir adımdı, ancak kuruluşların çalışanlarına bu süre boyunca ödeme yapma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle, biz hala dünyanın geri kalanının çok gerisindeyiz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407