Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


70'ten Görünüm: Yaşlanmaya Yansımaları

# 6 Ev temizliği

 1. Eğer 50 yeni 30 ise ve 60 yeni 40 ise, o zaman 70'in yeni 50 olduğunu varsaymak için çok mu zor alınır?

 2. Bugünün 70 yaşında, ailemin neslinin 70 yaşındakileri gibi bir şey olmasa da, herhangi bir önlemle, 70'i çevirmek, yepyeni bir bölgenin başlangıcını işaret ediyor. hayat, biz buna "yaşlılık" diyoruz. Komik olsa da, onu fiziksel düzlemde fazla abarttığım nadir durumlar dışında, nadiren "yaşlı" hissederim!

 3. Ama "eski" tam olarak nedir? Ve gençliğe tapan bir toplumda 70 olmak ve insanların her ne pahasına olursa olsun çabalamak ne anlama geliyor?

 4. 70'e çevirmek, yaşamaya devam etmenin zamanı geldiği anlamına mı geliyor? Şimdiye kadar tutku ve canlılığın kaynağı olan şeylere ilgi kaybetmek anlamına mı geliyor? Köşeye süpürüldüğümüz, sonunda kaybolup gidene kadar küf ve tozları topladığımız anlamına mı geliyor? Zaten bu yaşlanma işinin nesi var?

 5. Size sadece şunu söyleyebilirim: Kendi bakış açıma göre, bu yeni bölgenin eşiğine göre, hayattaki her şey gibi, yaşlanmak, tam olarak kendimize söylediğimiz şeydir, artık ve daha az değil Yaşlanmanın kültürel klişesini satın alırsak, muhtemelen yukarıda belirtilenlerin hepsi anlamına gelir ve doğrudan yaşamın sallanan sandalyesine kilit basamağında yürür ve derhal uykuya dalırız.

 6. Ama bu şekilde olmak zorunda değil. İncelikle yaşlanabileceğimize, gerçeklerle savaşmayacağına ya da inkar edemediğimize, sallanan sandalyeye döndüğümüze, ayaklarımızı diktiğimize ve biraz zaman geçirdiğimize inanıyorum. 70 yaşında, biri düzenli mola kazanmıştır. Ancak bu orada kamp kurmak ve uykuya dalmak demek değildir! Sallanan sandalye hak edilmiş bir soluktur, ancak yapması için tasarlandığı şeyi yapması için hareket halinde tutulması gerektiğine dikkat edin. Ve biz de öyle yapmalıyız. “Yuvarlanan bir taş yosun tutmaz” ve bu tür şeyleri.

 7. Hareket halinde kalmak, fiziksel olarak aktif kalmanın ötesinde bir şey ifade etse de, bunu yapmak bizim için büyük önem taşıyor. Yaşlanmak aynı zamanda yaşamın bu aşamasını yeni bir macera olarak değerlendirmeyi öğrenmek demektir. Hala keşfedilecek çok şey var! Yaşamın bu zamanı, öğrenme ve yaratıcı ifadelerle meşgul olma konusunda yepyeni bir olasılık sunuyor.

 8. Ama sadece aklımızı dolaştırabilirsek. Aklımızı "doğru" atarsak, kişi hemen hemen her şeyi yapabilir. Siz ve ben bunun doğru olduğunu biliyoruz ve yaşlılıkta gezinmek farklı değil.

 9. Emin olmak için, bizi bu eşikte bekleyen yeni bir müfredat var. Kendi tecrübelerime ve yaşamın bu aşamasında kimin olduğunu bildiğim diğerlerine dayanarak, bir sonraki seyahat için artık gerekli olmayan şeyleri bırakması için bir çok fırsat tanınması beklenebilir. Bu, birçok seviyede kayıp gibi görünmeye neden olabilir ve onu nasıl çerçevelendirdiğimize bağlı olarak, kayıp ya özgürleşebilir ya da acı çekmenin kaynağı olabilir. Bana nasıl bildiğimi sor!

 10. Bugün kendini nasıl tanımladığını düşün. Kimsin? Bir gün, bu soruya vereceğiniz cevap değişmeye başlayacak ve kendinizi bir miktar belirsizliğin olduğu yerde bulacaksınız, bir ömür boyu süren bir düşünceden sonra, sadece bu kimliğin artık uymadığını keşfetmek için. Bir gün, artık unvanınız veya iş tanımınız olmadığı bir noktaya varacaksınız. Hala birilerinin karısı veya kocası, annesi veya babası olabilirsiniz, ancak son tahlilde, gerçekte kim olduğunuz?

 11. İlişkilerimizle tanımlanmış mıyız? Sevdiğimiz insanlar tarafından mı? İyi çalışmalarımızla mı? Hatalarımızla mı? Hatalarımız, korkularımız veya pişmanlıklarımızla mı? Kişinin kimliği bir ömür boyu nasıl geçiyor? Ve bu yeni anda kim olduğumuzu beklerken yaşama neyin uymadığını ve açık, güvende, sevgi dolu, bağlı, bağlı ve tutkulu olmadıklarını nasıl bırakalım?

 12. Bana sadece yaşlanma sürecinden bahsetmediğim için çarpıyor. Bir arkadaş kısa bir süre önce yurtdışında yaşadıktan sonra Amerika'ya geri dönme tecrübesini paylaştı. Bu geçişi gerçekleştirmenin ne kadar sürecin olacağını bilmiyordu. Bıraktığı yerden devam edeceğini, aile ilişkilerinin eskisi gibi devam edeceğini düşünüyordu. Beklemediği şey hayatın devam etmesi ve insanların değişmesiydi. Şimdi zihninin şimdi olacağını düşündüğü yer ile gerçekte olduğu yer arasındaki boşlukla başa çıkmakta zorlanıyor.

 13. Yoldaki bereket.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407