Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


7 Bu Kış Dışında Egzersiz Yapmanın Büyük Faydaları

BÜYÜK HAYIRLAR HAKKINDA

 1. Elbette, soğuk olabilir, ancak bu, güneşe daha fazla maruz kalmanın yılın daha sıcak bölgelerinde size sağladığı kritik besinleri sağlamayacağı anlamına gelmez. Göreceli fayda, aynı zamanda, kışın doğal ışığın miktarı zaten çok sınırlı olduğundan, daha da büyük hissedilir. Cildinizi 10 ila 15 dakika maruz bıraktıktan sonra güneş kremi takmayı unutmayın (evet, donarken bile).

 2. Soğuk hava egzersizi, nem eksikliği (yaz aylarında bu ağır hava hissini yaratan) ve soğuk algınlığı uyarıcı özelliği sayesinde kişinin ruh halini de artırabilir. Vücut ısınmak için daha çok çalıştığından, üretilen endorfinlerin miktarı da artar, sizi soğukta bir antrenmandan sonra daha güçlü bir mutluluk ve hafiflik hissi bırakır.

 3. Kabul edelim - bugünlerde dışarıda egzersiz yapma motivasyonunu bulmak zor. Çalışma haftası boyunca, bazen günlük işlerimizin her iki bacağı tamamen karanlıkta tamamlanmaktadır. Ve haftasonu güneşi takdir edilirken, kışlık çevremizi ısıtmak için pek bir şey yapmaz. Ancak, havlu atmadan ve kendinizi önümüzdeki birkaç ay boyunca kalabalık, havasız spor salonuyla sınırlamadan önce, bir kış egzersizi fikrini ikinci bir düşünce olarak düşünmeye değer olabilir.

 4. Egzersizler genellikle soğuk ter seansları ile birlikte gelen iç güvenlik tehlikeleri konusunda endişe duyuyor, ancak endişelenecek çok az şey var. Sadece nem emici kumaşlardan yapılmış yeterli katmanlarla uygun bir şekilde uymak, vücudu sağlıklı bir sıcaklıkta tutar ve diğer egzersiz ortamlarında olduğu gibi çalışır. Elbette, buzlu bir koşu yolunda kaygan bir an yaralanmaya yol açabilir, ancak kışın dışarıda egzersiz yapmak aslında başka yerlerde etkili bir şekilde elde edilemeyecek faydaları da beraberinde getirir (ve potansiyel olarak sakar). [! 981 => 1140 = 1!

 5. Daha fazla kalori yakarsınız.

 6. Vücut, elementler arasındaki çekirdek sıcaklığını ayarlamak için daha fazla çalıştığından, kış antrenmanınız sırasında iç mekanda yapılanlara kıyasla birkaç kalori daha yakarsınız. Kalori yanığı her insanın vücut kütlesine ve sıcaklığın aşırı derecesine göre değişmekle birlikte, bu konuda ter seansınızdan daha fazla yararlanmanız güzel bir moral güçlendirici olabilir (özellikle gıda odaklı tatillerde).

 7. Kalbinizi güçlendireceksiniz.

 8. Soğuk hava aynı zamanda kalbin vücuttaki kanı dağıtmak için daha çok çalışmasını sağlar. Ek stresi yönetmekle mücadele eden sağlıksız bir kalp için bu süreç hastalık ve yaralanmayı şiddetlendirebilir. Ancak kardiyovasküler dayanıklılığa sahip düzenli bir egzersizci kalp kaslarını bu soğuk hava seansları ile daha da güçlendirebilir, vücudu gelecekte daha yorucu egzersizler için daha iyi hazırlar - yaşamdaki diğer egzersiz streslerinden bahsetmemek.

 9. Daha fazla su içeceksin.

 10. Hidratlı kalmak, soğuk hava egzersizlerinin tehlikelerini en aza indirmede en önemli faktörlerden biri. Vücut terlemeye devam eder, ancak bu ter soğuk, kuru havaya daha çabuk buharlaşarak vücudun daha az su kaybediyor gibi görünmesini sağlar. Soğuk hava egzersizlerinden önce, sırasında ve sonrasında su içmek, en üst düzeyde performansın korunmasına, bedenin yaralanmaya karşı korunmasına ve baştan sona sıcak kalmasına yardımcı olur. Nemlendirmek için susuz hissetmeyi beklemeyin!

 11. Donma elementlerine tolerans oluşturacaksınız.

 12. Kış mevsiminin ilk antremanı için kendinizi elementlere zorlamak düpedüz acı verici olabilir, ancak zamanla kolaylaştığından emin olabilirsiniz. New York Road Runners organizasyonu John Honerkamp'ın baş antrenörüne göre, tipik, ılıman hava performansınız için baskı yapmak yerine, alışdıkça beklentilerinizi ayarlamak önemlidir. Belli bir zaman, mesafe veya diğer performans hedeflerine ulaşmak yerine ortaya koyduğunuz çaba miktarına özellikle dikkat edin ve işlemin tadını çıkarmaya çalışın.

 13. Isınma ve soğuma rutinlerinin önemini hatırlayacaksınız.

 14. Düzgün ısınma ve soğuma hareketleri, vücudu en üst seviyede formda tutmak için çok önemlidir, ancak dışarısı soğuk olduğunda daha da önemli hale gelirler. Soğuk bir egzersiz için vücudu gevşek, esnek ve sıcak tutmak ağrılı bükülmeler, burkulmalar, yırtıklar ve diğer yaralanmaların önlenmesine yardımcı olabilir. Kış antrenmanları, tam ısınma ve soğuma rutinleri söz konusu olduğunda, iç vücut sıcaklığınızı yüksek tutmaya yarayan eski ve havadaki ürpermeden esinlenmeyen gereksizliği azaltmak için ikincisi konusunda profesyonel olmanızı teşvik edecektir.

 15. Bir doz D vitamini alacaksınız

 16. Kendinizi daha mutlu ve enerjik hissedeceksiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407