Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


65 yaşın üzerindeyseniz, Akdeniz Diyet Mortalite Riskini% 25 Düşürebilir

S A: Hangi yiyeceklerin sağlıklı yağları var?

 1. Altın yıllarınızda olsanız bile, diyetinizi değiştirmeyi düşünmek için asla geç değildir.

 2. Diyetisyenler, Akdeniz diyetinin faydalarını yıllardır dile getirdi ve yeni araştırmalar, her yaştaki yetişkinler için faydalı olduğunu öne sürdü.

 3. İngiliz beslenme dergisinde bu ay yayınlanan bir araştırmaya göre Akdeniz diyeti, yaşlılarda daha az ölümcül ölüm ve uzun süreli sağkalım ile ilişkiliydi.

 4. “Akdeniz diyetinin genel popülasyonda ölüm riskini azaltabileceğini biliyorduk, ancak bunun özellikle yaşlı insanlar için aynı olup olmayacağını bilmiyorduk” dedi. Bonaccio, PhD, Epidemiyoloji ve Önleme Bölümü araştırmacısı ve çalışmanın ilk yazarı olan İtalyan Istituto Neurologico Mediterraneo Neuromed (Araştırma, Ağırlama ve Sağlık Enstitüsü).

 5. Ama tam olarak öyle görünüyor.

 6. Bonaccio ve ekibi, Akdeniz diyetine uymanın, yaşlı bireylerin büyük bir örnekleminde ölümcül ölüm riskinin yüzde 25 oranında düşük olmasına yol açtığını buldu. Ek olarak, Akdeniz diyeti üzerine yapılan diğer yedi çalışmanın meta analizi yoluyla, bireylerin diyeti takip etmeleri daha kolay, sağlık kazancı da o kadar fazla oldu.

 7. Bu sonuçlara ulaşmak için, araştırmacılar çalışmalarında iki yönlü bir yaklaşım benimsemiştir: Moli-sani çalışmasından elde edilen verilere dayanarak yaşlılar ve Akdeniz diyeti hakkında kendi prospektif çalışmalarını tasarlama Nüfus kohort çalışması 2005 ve 2010 yılları arasında kurulmuştur. Ayrıca Akdeniz diyetinin yaşlı popülasyonlardaki etkilerini inceleyen diğer yedi çalışmanın meta-analizini yaptılar.

 8. Kendi prospektif çalışmaları için, güney İtalya'da 65 yaş ve üstündeki beş binden fazla kişiden oluşan bir kohortu topladılar ve ortalama olarak sekiz yıla kadar bu kişilerle takip ettiler.

 9. Bu kohort üyeleri, aktivite düzeyi, kolesterol, BMI, sigara içme durumu ve kan basıncı gibi genel sağlık değerlendirmelerini yaptı. Araştırmacılar tarafından 2003 yılında geliştirilen bir Akdeniz diyet skoru kullanılarak araştırmacılar, bireylerin Akdeniz diyetine 0 ile 9 arasında ne kadar sıkı bağlı kaldıklarını, 0'ın en az yapışan ve 9'un en iyi olduğunu değerlendirmişlerdir.

 10. Diyete daha fazla bağlı kalan yaşlı insanlar daha iyi kardiyovasküler sağlığa sahipti ve kardiyovasküler hastalıklardan ölüm riskleri azaldı.

 11. Akdeniz diyet skalası kullanılarak yapılan tek puanlık bir artış ölüm riskindeki yüzde 5'lik bir düşüşle ilişkilendirildi.

 12. "Akdeniz diyeti genel ölüm riskini doz tepkisi, ilerici bir şekilde düşürüyor. Başka bir deyişle, Akdeniz diyetini ne kadar çok izlerseniz ölüm riskini azaltma açısından o kadar fazla "dedi Bonaccio.

 13. Geleneksel Akdeniz diyeti, yüksek miktarda meyve, sebze ve baklagil alımı ile karakterize edilir; öncelikle rafine edilmemiş tahıllar; yüksek miktarda tekli doymamış yağ alımı (sızma zeytinyağından); orta derecede balık alımı; düşük kırmızı et, tavuk ve şeker tüketimi; orta süt tüketimi - tipik olarak peynir ve yoğurt; ve ılımlı bir etanol alımı (şarap şeklinde). [! 4202 => 1140 = 1!

 14. Açık olan şey, bu farklılıklara rağmen, bireysel parçaların toplamından daha büyük olan diyete genel bir yararı olduğu.

 15. Ve Amerikalılar sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda ondan bir iki şey öğrenebilirler.

 16. Bununla birlikte, bazı yaşlı bireylerin kas kütlesini korumak ve israf etmemek için Akdeniz diyetinde tipik olarak bulunanlardan daha fazla proteine ​​ihtiyaç duyabileceklerine dikkat ediyor.

 17. Hem Kirkpatrick hem de Bonaccio, Akdeniz diyetinin sadece yediğiniz yiyecekleri değiştirmekle ilgili olduğunu söylüyor: Akdeniz bölgelerinin dışında yaşayan bireylerin alamayan ve yaşam tarzı gibi daha büyük kültürel çıkarımları var. tanımak.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407