Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


4 Temmuz Uzun Bir Hafta Sonu ile Kutluyor mu? İşte Neden Yapabiliyorsunuz?

37 Şirket Tatil Partileri Hakkında Komik Tweetler

 1. Pek çok Amerikalı'nın Başkanlar Günü olarak bildiği federal tatil, ülkenin ilk başkanına atıfta bulunarak resmi adı Washington’un Doğum Günü'nün orjinal adıyla geçiyor. Kongre tarafından 1879'da kuruldu ve 1732'de George Washington'un doğduğu tarih olan 22 Şubat'a ayarlandı.

 2. Washington’un doğumgünü bundan önce tanınmıştı, ancak ülke genelinde yapılan kutlamalarla veda veda adresinin bir çok okunuşunu da içeren Yasama Arşiv Merkezi'nin dediğine göre. Bu güne kadar, Senato, 1862 yılında başlayan ve yıllık adreslerini okuyan geleneğini sürdürüyor.

 3. Washington’un Doğum Günü'nü kutlamak için yapılan tarih, Kongre'nin Üniforma Pazartesi Tatil Yasası'nı geçtiği 1968'de değişti. Bu yasa, Washington'un Doğum Günü'nün anısına Şubat ayının üçüncü Pazartesi günü olarak ayarlanmış ve bazı diğer tatillerin anmalarını Pazartesi günlerine de kaydırmıştır. Kongre, Arşiv’e göre, hareketin "Ulusun hem manevi hem de ekonomik yaşamına önemli faydalar getireceğini" söyledi. Kongre’nin, yeni yasanın aile, seyahat ve eğlence için daha fazla zaman kazanmasının yanı sıra hafta ortası tatillerinde iş haftası kesintilerine son verilmesi için bir fırsat olarak değerlendirildiği bildirildi.

 4. Başlangıçta Dekorasyon Günü olarak anılan Anma Günü, 1888'de DC'deki federal işçiler için yaratıldı. Tatil, Birlik İç Savaşı kayıplarını onurlandırmak için pek çok Kuzey eyaletinde kutlandı ve muhtemelen bir federal bayram olarak belirlendi. Çünkü birçok devlet çalışanı savaşta görev yapmıştı ve anmak istiyor.

 5. Tatil artık İç Savaşın her iki tarafındaki ölü hizmet üyelerini ve diğer savaşları anıyor ve tüm eyaletlerde kutlanıyor.

 6. Tatil, 1968 Üniforma Pazartesi Tatil Yasası ile 30 Mayıs’tan Mayıs ayının son Pazartesi gününe kaydırıldı.

 7. 1894’te İşçi Bayramı’nın yaratılması aynı zamanda Kongre’nin devletler tarafından etkilendiği bir durumdu. [! 93 => 1140 = 1!

 8. CRS raporunda ayrıca şöyle yazıyor: “İşçiyi bir tatille onurlandırmakla, komite raporunda, milletin emek asaletinin korunacağına dair güvence vereceğini belirtti. Bedensel politikasında hem onurlu hem de yararlı bir yer tuttuğunu hissedebiliyor, o zamana kadar sadık ve sadık bir vatandaş olacak. ”"

 9. VETERANS GÜNÜ

 10. 1938’de, Ateşkes Günü’nün I. Dünya Savaşı’nın bitimini anmak ve CRS’e göre “ulusal barış tatili” olarak hizmet etmek için 11 Kasım’da yıllık bir bayram yapıldı. Gün 1954'te Gaziler Günü olarak yeniden adlandırıldı ve hizmet üyelerini diğer çatışmalardan da onurlandırmak için genişletildi.

 11. 1968 Üniforma Pazartesi Tatil Yasası ilk olarak Gaziler Gününe de uygulandı ve Ekim ayının dördüncü Pazartesi günü yapılmasını öngördü. Ancak, gazi grupları değişime karşı çıktılar ve çoğu devlet Gazileri Günü anma törenlerini, 1918'de Birinci Dünya Savaşı'nın sona erdiği tarihte 11 Kasım'da sürdürdüler. 1975 yılında Cumhurbaşkanı Gerald Ford, Gaziler İşleri Daire Başkanlığı'na göre tatili 11 Kasım'a geri götüren bir yasa imzaladı.

 12. AÇMA GÜNÜ

 13. Açılış Günü 1957'de Washington, D.C. bölgesindeki kişiler için kalıcı bir tatil olarak seçildi. Her dört yılda bir 20 Ocak'ta yeni bir cumhurbaşkanı göreve başladığı zaman geçerlidir.

 14. SÜPER BÜYÜK GÜN

 15. Columbus Günü, 1968’de Üniformalı Pazartesi Tatil Yasası’nın bir parçası olarak kuruldu ve Ekim’de ikinci Pazartesi günü belirlendi. O zamanlar, Kristof Kolomb zaten 45 eyaletteki bir tatille onurlandırıldı.

 16. Bugün, Columbus Günü eyaletler arasında en çok tartışılan yıllık federal bayramdır. Birçokları için odak noktası, insanların Columbus'ları "keşfetmelerinden" uzun zaman önce Amerika'da yaşayanlar olduğu gerçeğine ve Avrupalıların gelişi bu insanlar için yaygın olarak haklarından mahrum bırakma ve ölüme neden oldu. Devlet Hükümetleri Konseyi'ne göre, en az bir düzine devlet Columbus Günü'nü hiç gözlemiyor ve bazı eyaletler ve belediyeler farklı bir adla kutluyor: Güney Dakota'daki Yerli Amerikalılar Günü ve Seattle'daki Yerli Halklar Günü. Minneapolis.

 17. MARTIN GÜNEY KRAL JR'IN DOĞUM GÜNÜ

 18. Martin Luther King Jr.'ın öldürüldüğü 1968 yılında Kongre üyeleri, sivil haklar liderini onurlandıran bir tatil yaratmak için faturalar çıkarmaya başladı. Ancak tatil 1983 yılına kadar kurulmamıştı. Birçok mali muhafazakâr, tatilin hükümete çok pahalıya mal olacağını, House Tarih, Sanat ve Arşivler web sitesinde yayınladıklarını belirtti. Sonunda, gözlem, Ocak ayının üçüncü doğum günü yerine, Ocak ayının bir tatilinin yaratabileceği federal ofislerdeki yükü önlemek için Ocak ayının üçüncü Pazartesi günü için yapıldı.

 19. 3 Temmuz’da çalışmıyorsanız, şirketinize teşekkür ederiz. Ancak federal çalışan olmasanız bile hükümet politikası bu konuda bir rol oynamış olabilir.

 20. Kongre, 2014 Kongre Araştırma Hizmeti raporuna göre, 1870'lerde ilk federal bayramları ilan etti - bir tanesi Bağımsızlık Günü ile ilgili bir avuç gözlem. Ancak, bu tatiller yalnızca Columbia Bölgesi'ndeki federal işçilere uygulandı. Kongre 1885'e kadar bayramları ülke genelindeki federal işçilere uzattı.

 21. O zamandan beri, çoğu çalışanın bir tatil gününün cumartesi günü düştüğü durumlarda (bu yıl 4 Temmuz gibi) Cuma günü işten çıkarılacağını belirten yasa da değiştirildi.

 22. Bugün bile, Kongre'nin ferdi sadece federal çalışanlar için geçerlidir. CRS raporuna göre, Kongre ve cumhurbaşkanı devletlere uygulanacak tatiller kurmayı hiç denemediler. Bunun yerine, devletler kendi tatillerini belirler - çoğu çoğu (daha az veya çok) Kongre tarafından ilan edilen 11 federal bayram için uygun olsa da, bu devletlerin çalışanlarının işten çıkarılmaları anlamına gelir.

 23. Devlet Hükümetleri Konseyi'nin 2014 tarihli ABD Kitaplarına göre, tüm devletler Yeni Yıl, Bağımsızlık Günü, Anma Günü, İşçi Bayramı, Şükran Günü ve Noel Günü'nü kabul etti. Bütün devletler, Martin Luther King Jr.'ın Doğum Gününü bir şekilde onurlandırsa da, bir kısmı Sivil Haklar Günü gibi daha genel bir isimle kutlanır. Sadece dokuz eyalet, Başkanlar Günü olarak da bilinen Washington'un Doğum Gününü kutlamıyor.

 24. "Federal hükümet bir kriter belirledi," dedi. Ekonomik ve Politika Araştırmalar Merkezi direktörü Dean Baker, The Huffington Post'a. Özel işverenlerin çoğunun ancak hepsinin değil, federal tatillerde çalışan işçilere ekstra tazminat verdiğini belirtti.

 25. Bu federal tatiller farklı zamanlarda ve farklı hareketlere cevap olarak yaratıldı. İşte her biri böyle oldu.

 26. YENİ YILIN GÜNÜ, BAĞIMSIZ GÜN VE NOEL GÜNÜ

 27. İlk olarak üçü kurulacak olan bu tatiller, 1870’de kuruldu. , CRS raporu diyor. [! 93 => 1140 = 1!

 28. Ritchie’ye göre, ulusal bir gözlemde bulunmaya katkı sağlayacak olan Kongre üyeleri muhtemelen bu tatillerde kendi eyaletlerinde olmak istediler. İnsanları komşu eyaletlerde aynı günlerde terketmek devletlerarası ticarete gelince, devlet sınırına giren metropol alanlarına gelince de daha anlamlıydı.

 29. Bu tatillerin tarihleri, 1 Ocak'taki geleneksel Yeni Yıl Günü kutlamalarına, 4 Temmuz'da Bağımsızlık Günü ve 25 Aralık'ta Noel Günü'ne bağlandı.

 30. TEŞEKKÜR GÜNÜ

 31. "Amerika Birleşik Devletleri Cumhurbaşkanı tarafından halka açlık veya şükran günü olarak atanan veya önerilen her gün", 1870 tarihli orjinal kanuna dahil edildi. Her ne kadar Başkan George Washington, görevde olduğu birkaç yıl boyunca şükran günü ilan etti, ancak fikir 1863'e kadar yıllık olarak kutlanmadı.

 32. Bundan sonraki on yıllar boyunca, her başkan Şükran Günü’nü Kasım ayının son Perşembe günü ilan eden yıllık bir bildiri yayınladı. Ancak 1939'da, son Perşembe 30 Kasım'a düştü ve Cumhurbaşkanı Franklin Delano Roosevelt tatil alışverişi için yeterli zaman vermeyeceğinden endişelendi ve Şükran Günü'nü Kasım ayının üçüncü perşembe günü geçirdi. Bazı eyaletler liderliğini takip ederken, bazıları da bir hafta sonra tatili gözlemlemeyi seçti. 1941'de Kongre kalıcı olarak Şükran Günü'nü Kasım ayının dördüncü Perşembe günü ilan etti. Pek çok işyeri de ertesi Cuma günü yola çıkıyor ve bazı eyaletler o günü tatil olarak bile belirlediler, ancak hiçbir zaman federal düzeyde böyle tanınmadı.

 33. BAŞKAN GÜNÜ

 34. Hafıza günüDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407