Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


3 Vegan Olduğum Garip Sosyal Zorluklar

Kızarmış Salata Salatası

 1. Birçok kişi vegan olmakla ilgili en zor kısmın annenin tatil jambonundan ya da gece yarısı dilim peynirli pizzadan vazgeçtiğini varsayar. Gerçekte, yaşam tarzının hizmet ettiği en büyük sıkıntıların birçoğunun diyetle ilgisi yok. Onlar sosyal.

 2. Yeni bir tanıdık vegan olduğunu öğrendiğinde, onların yanıtı korkudan entrikalara kadar "ah Beyonce gibi mi demek istiyorsun?" İlk tarihten başarısız, ciddi derecede garip yaz barbekülerine, vegan olmayan bir sosyal çevrede vegan olmak, çoğunlukla gıdalar söz konusu olduğunda sizi inanılmaz derecede beceriksiz hissettirebilir. Veganlık sadece beslenme alışkanlıklarınızdan çok daha fazla olsa da, siz ve vegan olmayan arkadaşlarınız, aileniz ve potansiyel romantik çıkarlarınız arasında daha belirgin bir fark olarak ortaya çıkacak olan yeme biçiminiz. Aşağıda veganlığın sana atabileceği üç sosyal zorluk var.

 3. 1. Çıkarken Yemek, romantik ilişkilerin önemli bir yönüdür. Bana inanma Tarihler ne sıklıkta gıda merkezli? Günde en az üç kez yemek yiyorsunuz ve günlerinizi önemli bir başka kişiyle paylaşırken, yanlış hizalama diyetleri sonuçta sorun olacak.

 4. Birinci sınıftaki üniversitem, vejeteryanı vegan etmeden hemen önce, ton balığı salatası, cips ve domuz pastırması dışında başka bir şey yemeyen Jersey'li biriyle çıkıyordum. Ben vejeteryanken beraber yemek yemek bizim için yeterince zordu, bu yüzden ona veganlığa geçiş yapmayı düşündüğümü söylediğimde tepkisi kördü: "Eğer yaparsan, senden ayrılacağım." Ve bu 4 yaşındaki yeğenimin diyet tercihlerini paylaşan bir adamdan geliyordu.

 5. Bir Hint restoranındaki ilk randevumda, çok eski tarihime vegan olduğumu ve cevabını "ah, havalı, süt vermiyorum çünkü IBS'yi kötü yaptım" dedim. Aynı şey, bir çeşit?

 6. İdeal bir dünyada, çoğu veganlar diğer vejetaryenlerle tarihlenirdi. Birlikte, lahana salatalarımıza zevkli bir şekilde masaj yapabilir, zahmetsiz prezervatiflerle seks yapabilir ve hayvanlara ve gezegen sevgimize bağlanabiliriz. Ancak Netflix anında izlemek için bir film seçmek gibi, çıkmak istediğiniz bir veganla tanışmak çok kolay. Tüm yetişkin hayatım boyunca vegan oldum ve daha önce hiç vegan olmadım. Düştüğünüz birini bulmak, denklemde veganizm eklemeden önce yeterince zor.

 7. Yani, veganların çoğu diğer veganlarla çıkmadığından, bizler omnivorlarla çıkıyoruz ve işler zorlaşıyor. Birlikte yemek yapmak zor olabilir. LA ve NYC gibi vegan metropollerden birinde yaşamıyorsanız, dışarıda yemek yemek de bir sorun olabilir.

 8. Sonra tamamen farklı bir hayvan olan birlikte yaşama var. Bölünmüş bir vegan / çok amaçlı hane, ilişkiden ilişkiye kadar değişecek ve uzlaşmaya istekli olmaya bağlı olacak kural ve düzenlemelerle birlikte gelir. Şahsen, et pişirmeyeceğim ve evden hoşlanmıyorum, ama şu anki yaşayan erkek arkadaşımın sabah kahvaltısı sandviçlerinde kullandığı kendi "yumurta tavası" var.

 9. 2. İnsanlara tanıtıldığında. Vegan olduğunuzda ve arkadaşlarınızın çoğu olmadığında garip bir şey olur. Sen vejeteryan oldun. Bir arkadaşınıza tek bir karakteristiği - "cosplay meraklısı" ya da "laktoz intoleransı olan" bir tanesini tanıtmak garip görünüyor. Bu sıkı sıkıya bağlı sosyal çevrenizin ötesine uzanır. Birkaç yıl önce bir meslektaşım, "bu Zoe ... vegan" diyerek bana yeni bir işe alım yaptı. "Bu Zoe, o üç yıldır burada." Ya da "Bu Zoe, editör ekibimizin bir parçası." Birdenbire, veganlık sanki benimle ilgili ilginç olan tek şey. Vegan etiketi sallanması zor bir ürün.

 10. 3. Partilerde mangallar, çömlekler ve temel olarak her yerde yiyecek servis ediliyor. Tek vegansanız, yiyeceklerle ilgili sosyal olaylar genellikle acı vericidir. Elbette kendi yemeğinle silahlı geldin - bu garip bir yemek değil, diğer herkesle etkileşime giriyor.

 11. Oprah ve Kimye'nin en iyi çabalarına rağmen, ilginç bir dizi sorun yaratan vegan olmayan bir dünyada yaşıyoruz. Peynir vermek kolaydı. İnsanlara bunu anlatması zordu.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407