Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


3 Dökme Demirle Pişirmenin Sağlık Nedenleri

Yulaf ezmesi en iyi kase yapmak sırrı

 1. EatingWell için Beslenme Yayın Yönetmeni Kerri-Ann Jennings tarafından

 2. Dökme demir tavalar mutfakta eski moda bir seçenek gibi görünebilir. Ancak bu güvenilir tencere modern mutfakta bir zorunluluktur. Dökme demir tavaları güzel bir şekilde ısı iletir, ocaktan fırına sorunsuz bir şekilde gider ve on yıllarca dayanır. (Aslına bakarsanız, en değerli tencere parçam, 1960'lı yıllardan itibaren 5 dolarlık bir tezgah satışından aldığım kanarya sarısı, emaye kaplı, dökme demir paella tavası.) EatingWell Dergisi'nin diyetisyen ve ortak bir beslenme editörü olarak , Ayrıca dökme demirle pişirmek için bazı harika sağlık nedenleri olduğunu da biliyorum.

 3. 17 Dökme Demir Beceri için Sağlıklı Yemek Tarifleri

 4. 1. Bir dökme tavası kullandığınızda daha az yağla pişirme yapabilirsiniz.

 5. Dökme demir pişirme kaplarındaki bu sevimli parlaklık, neredeyse hiç yapışmaz kılan, iyi baharatlanmış bir tencerenin işaretidir. Sağlık bonusu, tabii ki, dökme demirde pişirirken çıtır çıtır patatesleri ya da tavukları kızartmak için yağ gadget'ı kullanmanıza gerek kalmamasıdır. Dökme demir tavada baharat sürmek için, tavanın tabanını kalın bir bardak tuz tuzu ve yarım inç yemeklik yağ ile kaplayın, ardından yağ içmeye başlayana kadar ısıtın. Tuzu ve yağı dikkatlice bir kaseye dökün, daha sonra tencerenin içini ovalanana kadar ovalamak için bir kağıt havlu topu kullanın. Dökme demiri temizlemek için asla sabun kullanmayın. Tavadaki fırçayı sert bir fırça ve sıcak suyla fırçalayın ve tamamen kurulayın.

 6. Okunması Gereken: Birlikte Pişirilecek En Sağlıklı 2 Yağ (ve En Kaçının) [! 1993 => 1140 = 1!

 7. Yapışmaz tavaların yerine dökme demir tavaların kullanılmasının bir başka yararı, yapışmaz tavalarda bulunan zararlı kimyasallardan kaçınmanızdır. Yiyeceklerin yapışmaz tencere ve tavalara yapışmasını önleyen kovucu kaplama, karaciğer hasarı, kanser, gelişimsel problemler ile bağlantılı bir kimyasal olan PFC'leri (perflorokarbonlar) ve Journal of Clinical Endocrinology Metabolism, erken menopoz dergisindeki 2011 çalışmasına göre içerir. PFC'ler, tavalar yüksek ateşte ısıtıldığında, duman biçimindeki yapışmaz tavalardan salınır ve solunur. Aynı şekilde, tavanın yüzeyi çizildiğinde onları da yutabiliriz. Hem normal hem de seramik kaplı dökme demir tavalar bu nedenle yapışmaz tavalara mükemmel alternatiflerdir. Okumalısınız: Diyetinizi ve Evinizi Detoks Etmenin 7 Basit Yolu

 8. 8 Mutfağınızı Yeşillendirmenize Yardımcı Olabilecek Diğer Ürünler 3. Dökme demirle pişirme, yiyeceklerinizi demirle güçlendirir.

 9. Dökme demir kimyasallardan sızmazken, yiyeceğinize biraz demir dökebilir ... ve bu iyi bir şeydir. Demir eksikliği, özellikle kadınlar arasında dünya çapında oldukça yaygındır. Aslında, Amerikalı kadınların yüzde 10'u demirden yoksun. Yemek pişirme, özellikle dökme demir tavada domates sosu gibi asitli bir şey demir içeriğini 20 katına kadar artırabilir. Öğrenin: Siz ve Aileniz İhtiyacınız Olan Besin Maddelerine Yeterince Yetiyor musunuz? Dökme demir tencerelerle pişirir misiniz?

 10. Kerri-Ann Jennings tarafından

 11. EatingWell'den daha fazlası: Diyetinizi Detoks Yapmanın 14 Basit Yolu Kızarmış Kırmızı Biber Tavuk ve Daha Kolay Tek Tencereli Yemekler Yavaş Pişirilmiş Provence Sığır Eti, Yahni ve Daha Fazla Hollandalı Fırın Tarifleri "Kötü" Yemek Pişirme Alışkanlıkları

 12. EatingWell için Beslenme Yayın Yönetmeni Kerri-Ann Jennings tarafından

 13. Dökme demir tavalar mutfakta eski moda bir seçenek gibi görünebilir. Ancak bu güvenilir tencere modern mutfakta bir zorunluluktur. Dökme demir tavaları güzel bir şekilde ısı iletir, ocaktan fırına sorunsuz bir şekilde gider ve on yıllarca dayanır. (Aslına bakarsanız, en değerli tencere parçam, 1960'lı yıllardan itibaren 5 dolarlık bir tezgah satışından aldığım kanarya sarısı, emaye kaplı, dökme demir paella tavası.) EatingWell Dergisi'nin diyetisyen ve ortak bir beslenme editörü olarak , Ayrıca dökme demirle pişirmek için bazı harika sağlık nedenleri olduğunu da biliyorum.

 14. 17 Dökme Demir Beceri için Sağlıklı Yemek Tarifleri

 15. 1. Bir dökme tavası kullandığınızda daha az yağla pişirme yapabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407