Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


28 Aralık'ta İşsizlik Yardımı 1.3 Milyon Aileye Son Verdi - GOP'tan Mutlu Noeller

# 6 Ev Temizliği

 1. Noel'den üç gün sonra, işsizlik yardımları, devlet işsizlik yardımlarını tüketen, ancak hala bir iş bulamayan 1,3 milyon insan için sona eriyor.

 2. İşsizlik maaşı almaya hak kazanmak için aktif olarak bir iş aramalısınız. Neredeyse bütün bu insanlar çalışmayı tercih eder, ancak mevcut her iş için üç başvuru sahibi olduğu günümüz ekonomisinde bir iş bulamazlar.

 3. Ancak son birkaç hafta içinde Kongre’de bütçe anlaşması müzakere edildiğinde, Cumhuriyetçi müzakereciler bu işsizlik yardımlarına devam etmeyi kabul etmeyi reddetti. Aynı zamanda, büyük petrol şirketleri ve gelirlerini hedge fonlardan alan Wall Street milyarderleri için vergi indirimlerinin devam etmesini talep ettiler.

 4. GOP’tan Mutlu Noeller.

 5. Elbette bu tür bir Noel tezahüratı, ilerici ve Demokratların "Noel savaşı" nı içine alan iyi giyilen yükü rutin olarak çeken aynı çeteden geliyor. Belki birileri Cumhuriyetçi Kongre Üyelerini "A Christmas Carol" gösterisine oturmaya zorlamalı ve sonra Ebenezer Scrooge'un neden kahraman olduğunu düşündüklerini açıklamalıdır.

 6. Son on yılda, şu anda GOP’a hâkim olan en sağ, Noel’de kutladığımız değerler üzerine gerçek bir savaş yürüttü.

 7. Kaçırmaları durumunda, Noel komşunuzu vermek, paylaşmak ve sevmekle ilgilidir. Bu aile hakkında. Noel'in açgözlülük ya da bencillikle ya da insanlara yoksulluk düzeyinde ücret ödemekle ilgisi yok, böylece kazancınızı maksimize edebilirsiniz.

 8. Sağ kanattan "zor seçimler" yapmak zorunda kaldığın için çok şey duyuyorsun, çünkü bazı şeyler "karşılayamayacağımız". İronik olarak, bu "paramız yetmeyecek şeyler" hiçbir zaman çok zengin olanlara fayda sağlamaz.

 9. Aslında, pek çok Amerikalı için göründüğü kadar şaşırtıcı olduğu gibi, bu Noel’de ülkemizde tarihteki herhangi bir zamandan daha fazla lütuf var. Kişi başına düşen gelirimiz - ve kişi başına verimliliğimiz - son 30 yılda% 80 arttı. Ancak aynı 30 yıl boyunca, çoğu Amerikalı için ortalama gelir durgundu - ve neredeyse tüm bu artan gelir ve servet% 1'e yükseldi.

 10. Bu yeterince kötü. Ancak o zaman ülkemizin, iş bulamayan insanlara işsizlik ödeneği ödemeye devam etmekte ısrar edemeyeceği konusunda ısrar etmek - ve bu arada - Noel’den üç gün sonra yararlarını kesmek - bu bir rezalet.

 11. Sağdaki çoğu, sıradan Amerikalılarla temastan çok uzak, işsizlik ödeneği sağlamanın insanları “bağımlı” kıldığını iddia ediyorlar. Bu, elbette, sizi hak kazanmak için, kendinizin hiçbir haksızlığından dolayı çalışıyor olmanız ve işinizi kaybetmeniz gerektiği gerçeğini görmezden gelir; aktif olarak iş aramak zorundasınız; ve birçok eyalette azami fayda çok düşüktür.

 12. İnsanlar işsizlik parası konusunda kalmak istemiyorlar. Kendilerine ailelerine ve çocuklarına daha iyi bir hayat vermelerini sağlayan gelir ve fayda sağlayan bir iş bulmak istiyorlar. Katkıda bulunmak istiyorlar ve değerli işler yaptıklarını düşünüyorlar. Amerikalıların çoğu, geçimlerini sağlamak için yaptıklarından gurur duymak istiyor - hiç kimseye "bağımlı" olmak istemiyorlar.

 13. Çoğu insanın haftada 275 $ 'lık toplam gelire "bağımlı" olacağına inanmak için başka bir gezegenden olmalısınız.

 14. İşsizlik maaşı, işçilere ve ailelerine, işlerin gelmesi zor olduğunda, bir ekonomide işten çıkarılmalarını sağlamak için kollarında ekonomik bir atış sağlıyor.

 15. Aslında, yapılacak "ahlaki" şey - yapılacak "doğru" şey - aynı zamanda yapılacak "akıllı" şeydir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407