Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


19 Sebep Latin Amerikalıların Amerikan Rüyası ile Yapabilecek Bir Şeyleri Yok ABD'ye Gelmesi

Montaj

 1. Geleneksel bilgelik, Amerika’ya gelen çoğu Latin Amerika’nın göçmenlerinin “Amerikan Rüyası” ndan esinlenerek daha iyi bir yaşam aradıklarını söylüyor. Ve bu konuda çok fazla gerçek olduğunu inkar etmek zor.

 2. Ama hikayenin başka bir yanı var - insanlar Latin Amerika'dan ayrılıyor çünkü hayat çok zor olabilir. Yoksulluk, siyasal istikrarsızlık ve tekrarlayan finansal krizler, Latin Amerika yaşamını birçok iş fırsatı olan zengin bir ülke olan ABD'den daha zor hale getirmek için sıklıkla elverişlidir.

 3. ABD-Meksika sınırının kuzey tarafında yaşayan Latin Amerika’yı ABD’den izole edilmiş başka bir dünya olarak görmek kolay. Ancak gerçek şu ki, ABD hükümeti Latin Amerika'da demokratik olarak seçilmiş hükümetleri devirerek, vahşileri finanse ederek ve Latin Amerika endüstrilerini baltalayan ticaret politikalarını zorlayarak, yerel ekonomilere darbe uygulayarak tarihsel olarak hayatı zorlaştırdı. Belki de duvar inşa etmek yerine, ABD daha iyi bir komşu olmaya odaklanmalı.

 4. ABD hükümetinin Latin Amerika’da hayatı zorlaştırarak göçün teşvik edilmesine yardım ettiği 19 yol var.

 5. DÜZELTME: Bu makalenin önceki bir sürümü, Nixon yönetiminin 1976'da Arjantin askeri diktatörlüğünü desteklediğini yanlış yazdı. Aslında, Gerald Ford yönetimi idi. Daha önceki bir versiyon da, Pinochet diktatörlüğünün “yaklaşık yirmi yıl” yerine “on yıl” sürdüğünü belirtti. [! 2181 => 1130 = 1!

 6. Geleneksel bilgelik, Amerika’ya gelen çoğu Latin Amerika’nın göçmenlerinin “Amerikan Rüyası” ndan esinlenerek daha iyi bir yaşam aradıklarını söylüyor. Ve bu konuda çok fazla gerçek olduğunu inkar etmek zor.

 7. Ama hikayenin başka bir yanı var - insanlar Latin Amerika'dan ayrılıyor çünkü hayat çok zor olabilir. Yoksulluk, siyasal istikrarsızlık ve tekrarlayan finansal krizler, Latin Amerika yaşamını birçok iş fırsatı olan zengin bir ülke olan ABD'den daha zor hale getirmek için sıklıkla elverişlidir.

 8. ABD-Meksika sınırının kuzey tarafında yaşayan Latin Amerika’yı ABD’den izole edilmiş başka bir dünya olarak görmek kolay. Ancak gerçek şu ki, ABD hükümeti Latin Amerika'da demokratik olarak seçilmiş hükümetleri devirerek, vahşileri finanse ederek ve Latin Amerika endüstrilerini baltalayan ticaret politikalarını zorlayarak, yerel ekonomilere darbe uygulayarak tarihsel olarak hayatı zorlaştırdı. Belki de duvar inşa etmek yerine, ABD daha iyi bir komşu olmaya odaklanmalı.

 9. ABD hükümetinin Latin Amerika’da hayatı zorlaştırarak göçün teşvik edilmesine yardım ettiği 19 yol var.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407