Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


13 Egzersizin Ruh Sağlığının Faydaları

# 6 Ev Temizliği

 1. Sophia Breene tarafından

 2. Birçok insan kardiyovasküler sağlığı iyileştirmek, kas inşa etmek ve elbette, sağlam bir vücut almak için spor salonuna çarptı ya da kaldırıma çarptı, ancak egzersiz yapmanın baş üstü yararları da var. Son on yıl boyunca, bilim insanları egzersizin beyin fonksiyonlarını nasıl artırabileceğini düşündü. Yaş veya zindelik seviyesinden bağımsız olarak (evet, bu alışveriş merkezi yürüyüşçülerinden maratonerlere kadar herkesi içerir), yapılan çalışmalar egzersiz için zaman ayırmanın bazı ciddi zihinsel faydalar sağladığını göstermektedir. Egzersiz yapmanın zihinsel sağlığa, ilişkilere fayda sağlayabileceği ve genel olarak daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sağlayabileceği bu beklenmedik şekilleri okuyarak egzersiz yapmak için ilham alın.

 3. Greatist'ten daha fazlası: Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler: Bikram Yoga Süper Seçici Yiyen? Genetik Olabilir 34 Sağlıklı Fısıh Tarifler

 4. 1. Stresi Azaltın Ofiste zor günler mi? Yürüyüşe çıkın veya hızlıca spor yapmak için spor salonuna gidin. Egzersizin en yaygın zihinsel yararlarından biri stres atmadır. Ter atmak, fiziksel ve zihinsel stresi yönetmenize yardımcı olabilir. Egzersiz aynı zamanda beynin strese tepkisini hafifletebilecek bir kimyasal olan norepinefrin konsantrasyonlarını arttırır. Öyleyse devam edin ve ter atın - egzersiz stresi azaltabilir ve vücudun mevcut zihinsel gerilimle başa çıkma yeteneğini artırabilir. Kazan-kazan!

 5. 2. Mutlu Kimyasalları Arttırmak 'değirmeninde birkaç mil boyunca durmak zor olabilir, ama bu zahmete değer! Egzersiz, mutluluk ve coşku duyguları yaratan endorfin salgılar. Çalışmalar, egzersizin klinik olarak depresyonda olan semptomları bile azaltabildiğini göstermiştir. Bu nedenle doktorlar, spor salonunda çok fazla zaman geçiren depresyon veya kaygı çeken insanların (ya da sadece mavi hissedenlerin) kaleme almasını önermektedir. Bazı durumlarda, egzersiz depresyon tedavisinde antidepresan hapları kadar etkili olabilir. Tam olarak spor salonu sıçan tipi değilseniz endişelenmeyin - haftada birkaç kez sadece 30 dakika boyunca çalışmaktan mutlu bir vızıltı almak, genel havayı anında artırabilir.

 6. 3. Koşu bandında bir milyon dolar gibi görünmek (ve daha da önemlisi hissetmek) için Kendine Güven Atla. Çok temel bir seviyede fiziksel uygunluk özgüvenini artırabilir ve pozitif imajı geliştirebilir. Kilo, beden, cinsiyet veya yaş ne olursa olsun, egzersiz bir insanın çekiciliğini algılayışını, yani kendi kendine değerini hızla arttırabilir. Bu nasıl (öz) aşkı hissetmek için?

 7. 4. The Great Outdoors'un keyfini çıkarın Kendinizi sevmek için ekstra bir destek için bu antrenmanı dışarıda yapın. Açık havada egzersiz yapmak, özgüveninizi daha da artırabilir. İster kaya tırmanışı, yürüyüş, kano kiralama, ister sadece parkta yürüyüş yapma gibi, tarzınıza uygun bir açık hava sporu egzersizi bulun. Ayrıca, D vitamininin güneşi batırmaktan (tabii ki güneş kremi takarken!) Depresif belirtiler yaşama olasılığını azaltabildiği her şey. Neden biraz temiz hava ve güneş ışığı (ve egzersiz) kendine güven ve mutluluk için harikalar yaratabiliyorsa, neden bir spa günü rezervasyonu?

 8. 5. Bilişsel Düşüşü Önleyin Hoş değil, ama bu doğru - yaşlandıkça beynimiz biraz ... puslu oluyor. Alzheimer gibi yaşlanan ve dejeneratif hastalıklar beyin hücrelerini öldürdükçe, noggin gerçekte küçülür ve bu süreçte birçok önemli beyin fonksiyonunu kaybeder. Egzersiz ve sağlıklı beslenme Alzheimer'ı “tedavi edemez” iken, 45 yaşından sonra başlayan bilişsel düşüşe karşı beynin toplanmasına yardımcı olabilirler. Özellikle 25 - 45 yaşları arasında çalışmak beyindeki dejenerasyonu destekleyen ve önleyen kimyasalları artırır. Hipokampusun, beynin hafıza ve öğrenme için önemli bir parçasıdır.

 9. 6. Kaygıyı Azaltın Quick Q A: Kaygıyı hafifletmek için hangisi daha iyidir - sıcak bir köpük banyosu mu yoksa 20 dakikalık bir koşu mu? Cevapta şaşırabilirsin. Egzersiz sırasında ve sonrasında salınan sıcak ve bulanık kimyasallar anksiyete bozukluğu olan insanlara sakinleşmelerine yardımcı olabilir. Bazı orta ila yüksek yoğunluktaki aerobik egzersizler için (aralık, herkes?) Piste veya koşu bandına atlamak kaygı duyarlılığını azaltabilir. Ve aralıkların kalorileri yakmanın iyi bir yolu olduğunu düşündük!

 10. Egzersizin spor salonunun (ve plaj mevsiminin) ötesinde olumlu etkileri olabilir. Kendine güven kazanma, bir korkaklıktan kurtulma ve hatta daha akıllıca düşünme, düzenli olarak egzersiz yapmak için zaman ayırma motivasyonlarından bazılarıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407