Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Sebep Bao, En İyi Sandviç Siz # x27; Hiç Denemedim

Yavaş Tencere Kaçırdığın Hack'leri

 1. Asya nişastalarına gelince, hamur tatlısı dikkatini çekiyor gibi görünüyor. Ve bu sadece adil görünmüyor. Bu lezzetli hamur toplarına karşı kesinlikle hiçbir şeyimiz olmasa da, spot lambasını bir başka Asya karbonhidrat tecrübesine dönüştürmek istiyoruz: baoziler, ya da konuşmacı olarak adlandırdığımız "vay ile teker teker" bao ". Bahsettiğimiz şey, etten sebzeye (veya her ikisine de) değişen malzemelerle doldurulmuş Çince buğulanmış bir topuz.

 2. Şuna benziyor:

 3. Şimdi, bunun kesinlikle bir "sandviç" gibi görünmediğini iddia etmeye başlamadan önce, sizi NPR'nin bize bildirdiği bir kılavuza yönlendirmek istiyoruz: tanımlayan Neuhaus Kuralı basitçe "ekmek ürününün içine giren bir protein" olarak bir sandviç. Bu durumda, tabii ki baos sandviç. Burada genişliyoruz, bu yüzden bizimle devam et.

 4. Artık bunu aştığımıza göre, en kısa zamanda kesinlikle bir bao yemenin neden 10 nedeni var.

 5. 1. Baos için kullanılan ekmek Mantou, yumuşaklık ve tatlılığın mükemmel karışımı.

 6. Mantou kabartma yerine mayayı buğulayarak yapılır. Bu, oldukça kabarık ve yumuşak bir doku ortaya çıkarır. Bir diğer önemli hamur içeriği şekerdir, bu yüzden içine ısırdığınızda harika bir tatlılık hissi elde edersiniz.

 7. 2. Mantou'nun bayağı bir geçmişi var.

 8. Çin efsanesine göre, Zhutou Liang adlı bir ordu ordusunu tehlikeli bir nehrin karşısına geçirmek zorunda kaldığında mantou icat edildi. Nehrin diğer tarafındaki insanlar, Liang'a güvenli bir şekilde geçmek istiyorsa, 50 erkeğinin başlarını kesmesini emretti. Bu fikre özellikle düşkün değil, Liang oldukça zekice bir hile yarattı: Büyük buğulanmış çörekler yaptı ve onları nehrin karşısına gerçek insan kafaları yerine geçirdi.

 9. 3. Baoslar halindeyken harika bir kahvaltı yapmak.

 10. Bu sandviçler popüler bir Çin sokak yemeğidir çünkü portatiftir ve köfte aksine, elinizle yenmek için tasarlanmıştır. Ve genellikle dim sum'un bir parçası olarak servis edildikleri için - küçük buğulanmış ve kızarmış yemeklere adanmış brunch benzeri bir Çin yemeği - bir kahvaltı yemeği olduğu bilinmektedir.

 11. 4. Çinlilerin kendine çekti domuz sandviçinin bir versiyonu var: cha siu bao.

 12. Genellikle Çin pazarlarında dim sum olarak veya kutular halinde sunulan cha siu bao, popüler barbekü sandviçinin Kantonca versiyonudur. Kabarık topuz, hoisin sosu, istiridye sosu, soya sosu ve susam yağı karışımıyla marine edilmiş yumuşak, yavaş kavrulmuş tatlı domuz eti ile doldurulur.

 13. 5. Hawaii'liler Manapua adında çok benzer bir versiyona sahipler.

 14. Manapua, "Hawaii'de" anlamına gelen "mea ono" ve "domuz eti" anlamına gelen "pua'a" kelimelerinin bir karışımı olan Manapua, esasen Çin cha siu bao, ama sadece çok daha büyük bir topuz ile.

 15. 6. Vejeteryanlar için kırmızı fasulye ezmesi çörekler var.

 16. Bu çörekler biraz tatlıdır ve domuz çörekler için iyi bir alternatif görevi görür. Haşlanmış, şeker ve bal ile karıştırılmış püresi azuki fasulyesi ile doldurulur.

 17. 7. Veya bir nilüfer tohumu bao deneyebilirsiniz.

 18. Bu bao, hafif tatlı ve lezzetli bir lezzet için kurutulmuş lotus tohumları ile doludur.

 19. 8. Chicago'da bir restoran olan Wow Bao, baoslarını baharatlı Moğol bifteğiyle dolduruyor.

 20. Bao menülerindeki diğer lezzetler: teriyaki tavuğu, kepekli edamame ve hindistancevizli muhallebi. Yumurta ve sosis ile doldurulmuş bir kahvaltı bao bile var.

 21. 9. New York'ta bulunan Baohaus, kızarmış domuz eti veya kızarmış tofu ile doldurulmuş baolara hizmet ediyor!

 22. Kızarmış domuz yağı karnı:

 23. Kızarmış tofu bao:

 24. Eddie ve Evan Huang, 2009 yılında Baohaus’u kamuoyunu Çin-Tayvan mutfağı olan büyüklüğüyle tanıştırmak için Baohaus’u açtı. Baos, başlamak için doğru yer gibi görünüyordu.

 25. 10. Bao o kadar etkili ki Malezya kendi versiyonunu benimsedi: pau.

 26. Malezya’daki Çinli göçmenlerin geniş geçmişi nedeniyle, Malezya’nın bao’dan kendi paylarını yaratmaları uygun. Bu çörekler genellikle patates, tavuk veya etten yapılan körilerle doldurulur ve geleneksel baolardan daha fazla köri pufuna benzerler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407