Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Sağlıklı Japon Konforlu Yiyecekler

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. Washoku adı verilen Japon yemekleri, çevresindeki en sağlıklı mutfaklardan biri olarak kabul ediliyor. Peki Japonlar için rahat yemek olarak kabul edilenler nelerdir? Bu kış, karnınızı ısıtacak 10 farklı Japon Konforlu Gıda ile tanıştıracağız!

 2. 1. Miso çorbası

 3. Miso Çevrimiçi

 4. Miso çorbası, bir kase pirinç ile birlikte, klasik, sağlıklı bir Japon kahvaltısının ana parçası olarak kabul edilir. Çorba miso baz ile yapılır, daha sonra dashi suyu, tofu, doğranmış yeşil soğan, wakame, deniz yosunu, vb. [! 2455 => 1140 = 1!

 5. 2. Pirinç topları (onigiri)

 6. Genellikle artık pirinçten yapılan bu favori atıştırma, öğle yemeği ve piknik için standart bir yemek. Son derece portatif üçgen biçimli yapışkan pirinç bilyası, avuç içlerinde tamamen avuç içinde sıkılarak oluşturulur. Her top, somon veya ton balığı gibi en sevdiğiniz malzemelerden biriyle doldurulabilir, daha sonra pirinç üçgeni bir deniz yosunu parçası ile kesilir.

 7. 3. Tempura (kızarmış sebzeler)

 8. Bu hafifçe dövülmüş ve kızarmış sebzelerin başlangıçta Portekiz'den geldiği sanılıyor olmasına rağmen, tempura klasik bir Japon yemeği.

 9. 4. Okonomiyaki (dövülmüş krep)

 10. RocketNews24

 11. Oknomiyaki (kelimenin tam anlamıyla "istediğiniz gibi ızgara") sadece yemek için eğlenceli değil, yapmak için eğlenceli! Lahanayı bir okonomiyaki unu ve sütün bir karışımı ile karıştırın, çiğ bir yumurta, daha sonra peynir, balık, domuz veya mısır gibi malzemeler ekleyin (gerçekten istediğiniz her şey!). Pişirmek için ızgarada bırakın, ardından tatlı okonomiyaki sos ile doldurun!

 12. Yap! (video)

 13. 5. Tamago Kake Gohan (yumurta ve pirinç)

 14. Sadece çiğ yumurta, biraz soya sosu (eğer istersen) ve biraz pişmiş beyaz pirinç halindeyken sana bir yemek verecek. Sadece birlikte karıştırın: ta-da! Japon yemeklerini pişiremeyeceğini kim söyledi?

 15. 6. Nabe (haşlanmış et ve sebzeler)

 16. Nabe, masanın ortasına oturan bir toprak kabın içinde demlenmiş. Yemek seansının tamamı boyunca et ve sebzeler eklenir, yemek masasının etrafındaki her insan kendi malzemeleri veya etleri yavaşça pişirirken etlerini almak için yemek çubukları ile tencereye uzanır. Nabe, bir kış yemeği, genellikle yakın arkadaşlar ve aile ile ilişkilendirilir.

 17. 7. Okayu (pirinç lapası)

 18. Flickr Commons (aehdeschaine) Japonlar üşüdüğünü hissedince, pirinçten yapılmış ılık, kolay sindirilebilir bir mantar elde ederler. Bu yüzden bir dahaki sefere havanın altında biraz hissederek biraz pirinç lapası deneyin!

 19. 8. Udon erişte)

 20. Kışın yüzünüzü saran büyük bir Japon udon erişte kasesinden yayılan buharın sıcaklığı sizi ayak parmaklarınıza kadar ısıtmanız için yeterli.

 21. 9. Takoyaki (ahtapot topları)

 22. RocketNews24

 23. Bu dövülmüş ve kızarmış ahtapot topları ısırık büyüklüğündedir ve ellerinizle yenebilir. Takoyaki sosu ve mayonaise ile servis edilir, bunlar mükemmel atıştırmalık! Bugünlerde pek çok evde bu çerezleri evde yapmak için elektrikli takoyaki kalıpları bulunmaktadır.

 24. Yap! (video)

 25. 10. Ochazuke (pirinç ve yeşil çay)

 26. Ochazuke, yemekten sonra yeşil çay (ve belki de diğer bazı şeyler) ile karıştırılmış kalan pirinç kullanılarak tüketilir. Pirinç karışımları daha sonra son kurs olarak sunulur. Sıcak, lezzetli ve bir şekilde dağılan karnınız için fazladan bir oda buluyorsunuz!

 27. Bu makale ilk olarak RocketNews24'te yayınlandı. Orijinali buradan okuyun. RocketNews24'ü Twitter ve Facebook'ta Takip Edin

 28. Washoku adı verilen Japon yemekleri, çevresindeki en sağlıklı mutfaklardan biri olarak kabul ediliyor. Peki Japonlar için rahat yemek olarak kabul edilenler nelerdir? Bu kış, karnınızı ısıtacak 10 farklı Japon Konforlu Gıda ile tanıştıracağız!

 29. 1. Miso çorbası

 30. Miso Çevrimiçi

 31. Miso çorbası, bir kase pirinç ile birlikte, klasik, sağlıklı bir Japon kahvaltısının ana parçası olarak kabul edilir. Çorba miso baz ile yapılır, daha sonra dashi suyu, tofu, doğranmış yeşil soğan, wakame, deniz yosunu, vb. [! 2455 => 1140 = 1!

 32. 2. Pirinç topları (onigiri)Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407