Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Neden Dünyadaki Her Sporcu Meditasyon Yapmalı?

İddiaya Girmedin Bahis Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. Son birkaç yılda ortaya çıkan bütün bilimsel kanıtlarla meditasyon göz ardı edilemez bir şey haline geliyor. Spor yapan herkesin bildiği gibi, en büyük rakip her zaman içeridedir. Meditasyon size bu rakiple anlaşmak için yollar sunar.

 2. Hangi sporu oynadığın önemli değil, herhangi bir sporcu meditasyonun avantajlarından yararlanabilir. Atletik performans üzerine yapılan meditasyon araştırması henüz başlangıç ​​aşamasındadır. Bununla birlikte, meditasyonun atletik performansla ilgili olabilecek diğer alanlarda yardımcı olduğu gösterilmiştir.

 3. Dünyadaki her profesyonel koç, meditasyonun etkinliğini gösteren binlerce çalışmaya bakıyor olmalı. NBA'de her zaman kazanan antrenörlerden biri olan Phil Jackson yıllarca meditasyon yapıyor - oyuncuları ile birlikte 11 NBA şampiyonluğu kazandı.

 4. İşte her sporcunun antrenmanı düşünmesi için birkaç neden.

 5. 1. Odaklanmanıza yardımcı olur.

 6. Odaklanmanız, kazanıp kazanamayacağınızı belirleyecektir. Serbest atış çizgisinde olduğunuzda ve odaklanmadığınızda, atışı kaçırabilirsiniz. Neden aklını odaklanmak için eğitmiyorsun? Meditasyonun beyin içindeki odaklanma durumlarını arttırdığı gösterilmiştir. Her sporcu, hangi sporda oynuyor olursa olsun, odaklarını iyileştirmek için çalışabilir.

 7. 2. Acı ile baş etmenize yardımcı olur.

 8. Profesyonel sporcular etrafında ne olursa olsun, her zaman bir tür acıyla uğraştıkları eski bir klişe var. Yüksek dayanıklılık sporları vücudunuza bir miktar sayı yapar. Meditasyonun insanların acı ile başa çıkmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir.

 9. 3. Korku ile baş etmenize yardımcı olur.

 10. Korkular, aklımızı bu andan ele geçirebilir; bu sporda birçok hataya yol açabilir. Meditasyon, meditasyon yapmadığınız zamanlarda bile, amigdala olarak bilinen beynin korku merkezini sakinleştirmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bu bilgi tek başına profesyonel bir sporcu için milyonlarca dolar değerinde.

 11. 4. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

 12. Bir sporcu hastalanmayı göze alamaz; eğer hastalarsa oynayamazlar. Sporcular her zaman hastalanmamak için çeşitli yollar ararlar, neden meditasyon yapmıyorsunuz? Meditasyonun bağışıklık sistemimizi güçlendirdiği gösterilmiştir.

 13. 5. Zihnimizi ruminasyondan azaltır.

 14. Hiç oyun kaybettin mi, oyun kazanma şansını kaçırdın mı? Zor mu? Hepimiz yapıyoruz. Bazen geri sıçramak zorlaşır; aklımızda saplantılı düşünceler kullanıyoruz. Meditasyonun ruminasyonu azalttığı gösterilmiştir; arabuluculuk, temelde sıfırlanmamıza yardım edecek, şimdiki zamana odaklanmayı düşünür.

 15. 6. Sizi esnek yapar.

 16. Dünyadaki en iyi sporcular en dayanıklı olanlarıdır; meditasyonun bu alanda yardımcı olduğu gösterilmiştir. Herkes, başarılı olana kadar tekrar tekrar başarısız olman gerektiğini biliyor. Meditasyon, sizi hedeflerinize ulaşmanıza engel olacak olumsuz düşüncelerden kurtarmanıza yardımcı olur.

 17. 7. Stresi azaltır.

 18. Sporcular her zaman stres altındadır. Yüksek stresli bir ortamda bulunabilmekten gurur duyuyorlar. Neden stresi azalttığı gösterilen bir uygulamayı benimsemiyoruz? Oyundan önce biraz meditasyon yapmak yardımcı olabilir.

 19. 8. Duyguların dengelenmesine yardımcı olur.

 20. Bir çalışma, daha dikkatli özelliklere sahip insanların duygularını daha iyi dengeleyebileceklerini ve ruh hallerini daha iyi kontrol edebildiklerini gösterdi. Tüm sporcuların rekabetçi doğası, farklı duygulara sahip bir roller coaster ile uğraşmalarına neden olmaktadır. Neden meditasyonu benimsemeyin ve oyun boyunca dikkatli olmalısınız?

 21. 9. Uyku ile yardımcı olur.

 22. Bir gece uykusuz kalmış bir şampiyonluk kaybedebilir; Kaliteli bir uyku her sporcunun sahip olması gereken en değerli şeylerden biridir. Meditasyonun uyku kalitemizi arttırdığı gösterilmiştir.

 23. 10. Kör noktalarımızı görmemize yardımcı oluyor.

 24. Robert Piper tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.

 25. Meditasyon hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407