Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Kale'den Daha Sağlıklı 10 Süper Gıda

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. Pazarlama dünyasında, imaj her şeydir. James Franco ya da Roger Federer ya da Taylor Swift iseniz, adınız ve yüzünüz telefonlardan saatlere, parfümlere kadar her şeyi satmak için kullanılabilir - teknik meraklılarınız, çabukluğunuz ya da çabanızla ünlü olsanız bile, ya da kokladığın gibi.

 2. Gıda dünyasında, herkesin en büyük şöhreti lahana olabilir - salataların Shakirası, yapraklı yeşilliklerin Lady Gaga'sı. Lahana bir şey - kale cips, lahana pesto, lahana yüz kremi - anında bir sağlık halo kazandırdığı kabul edilir. 7-Eleven bile, lahana soğuk sıkılmış meyve suları sunarak görüntüsünü oluşturuyor. Ve evet, lahana bol miktarda fayda sağlar - yüksek seviyede folat ve daha fazla kalsiyum, gram için gram, bir bardak süt yerine.

 3. Yine de, kale aslında bloktaki en sağlıklı yeşil değil. Aslında, 47 "powerhouse meyve ve sebzeyi" derecelendiren Hastalık Kontrol Merkezleri tarafından yayınlanan son bir raporda, lahana sadece 15'inci (49.07 besin yoğunluğu için 100'ün üzerinde puan ile) yerleştirdi! İşte, araştırmacıların daha büyük bir beslenme sıkıntısı topladığını söyleyen 10 yapraklı yeşil kuzeninin toplamı. Oku, ye, ve faydalarından yararlan.

 4. SUPERFOOD # 10 Sütun Yeşili

 5. Beslenme Puanı: 62.49

 6. Güney Amerika mutfağının temel bir sebzesi olan collard yeşillikleri de, özellikle buğulandığı zaman inanılmaz kolesterol düşürücü faydalara sahiptir. Nutrition Research dergisinde yayınlanan yeni bir in vitro çalışma, reçeteli ilaç Kolestiramin'in buğulanmış yakalarla etkinliğini karşılaştırdı. İnanılmaz bir şekilde, yakalar, vücudun kolesterol bloke etme sürecini ilaca göre yüzde 13 oranında arttırdı! Tabii ki, onlara jambonlu çöreklerle hizmet etmekte ısrar ederseniz, bu size bir yararı olmaz.

 7. SÜPER YİYECEK # 9 Roma Marul

 8. Beslenme Puanı: 63.48

 9. Kuzen lahanasından çok daha öte, mütevazi Roma marulları, erkek doğurganlığını arttırdığı kanıtlanmış, suda çözünen bir B vitamini formu olan yüksek seviyede folik asit barındırıyor. Fertility and Sterility dergisinde yayınlanan bir çalışmada sperm sayısını önemli ölçüde artıran tamamlayıcı folik asit bulundu. Sezar salatalarını sevmeye başlamak için adamı hayatınıza sokun ve yakında gemide bir bebek Julius olabilir. (Bayanlar, bu yeşil, sizin için sağlık yararları da sağlıyor! Folate, depresyonla mücadelede de rol oynuyor, bu nedenle Romaine yönelik kalenizi değiştirin ve bu sırada ruh halinizi artıran diğer 8 Yiyecek için stokunuzu artırın. )

 10. SUPERFOOD # 8 Maydanoz

 11. Beslenme Puanı: 65,59

 12. Evet, tabağınızın kenarına oturan yapraklı garnitür - yemeğinizin geri kalanını yedikten sonra attıkları - sakin bir süper besindir, bir fışkın bile, K vitamini için günlük ihtiyacınızı karşılamak için uzun bir yol kat edebilir. Ayrıca araştırmalar, yaz mevsimindeki aroma ve doğranmış maydanoz lezzetinin iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Flavor dergisindeki bir çalışma, katılımcıların aynı baharatın hafif kokulu bir versiyonundan ziyade baharatları kuvvetli kokan bir yemeğin çok daha azını yediğini buldu. Maydanoz gibi otlar eklemek, zengin bir şeye maruz kaldığınız duyusal yanılsamaları yaratır - tabağınıza yağ veya kalori eklemeden.

 13. SUPERFOOD # 7 Yaprak Marul

 14. Beslenme Puanı: 70,73

 15. Salata barı beslenme uzmanı Clark Kent, bu yaygın ve akıl almaz yapraklı yeşil süper gıdalar arasında yerini almaya hazır. İki cömert bardak marul, güçlü, sağlıklı kemikler için günlük K vitamini ihtiyacınızın yüzde 100'ünü sağlar. Hemşirelerin Sağlık Çalışması'ndan gelen bir raporda, her gün bir porsiyon marul yiyen kadınların kalça kırığı riskini haftada sadece bir porsiyon yemek yediklerine göre yüzde 30 oranında azalttığını gösteriyor. (Başka hangi yiyecekleri hafife alıyor olabilirsiniz? Şu anda 6 Şaşırtıcı Süper Gıda'da mutfağınızda hangilerinin olduğunu bulun.)

 16. SUPERFOOD # 6 Hindiba

 17. Beslenme Puanı: 73,36

 18. SUPERFOOD # 5 Ispanak

 19. Beslenme Puanı: 86,43

 20. SUPERFOOD # 4 Pancar Yeşili

 21. Beslenme Puanı: 87.08

 22. SUPERFOOD # 3 Alış

 23. Beslenme Puanı: 89.27

 24. Related: 5 Göbek Yağını Patlatan 5 Günlük Alışkanlık

 25. Beslenme Puanı: 100Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407