Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


10 Elmalı Sağlığınıza Fayda Sağlayın

11 Gerçekten Sadece Spagetti İstediğin Zaman İçin Keto Pasta Tarifleri

 1. Hava serinlediğinde ve sonbahar yaprakları güzelliğiyle aklımızı uçurduğunda, düşüncelerimizi her şeyin düşmesine çeviririz ... elmalar, gevrek ve sulu, her iki çiftlik pazarının kutularını doldurun ve süpermarketler aynı. Düşen havanın bu sembolü, gelecek soğuk havanın habercisi olandan çok daha fazla.

 2. Günde bir elma tüm hayatımızı duyduğumuz klişedir. Fakat İncil'deki 'Bilgi Ağacı'ndan gelen' yasak meyve 'ile doktoru uzak tutmamıza yardımcı olan nedir? Hepsi folklor mu, yoksa bu küçük lafın bir gerçeği var mı?

 3. Sadece sulu, lezzetli ve tüm turtaların en Amerikalılarının temeli değil, elmalar insan sağlığına çeşitli şekillerde fayda sağlıyor.

 4. 1). Doğal olarak Güzel Bir Cilt Bir Kaliforniya cilt bakım şirketi olan Juice Beauty'nin kurucu ortağı olan Karen Behnke, meyveyi yerken cildin nemi yenilemesine yardımcı olurken, meyvenin ince çizgileri yumuşatmaya yardımcı olan asitler olduğunu söylüyor. Onun çözümü? Bir blenderda 1 yeşil elma (deri ile), 1/2 su bardağı yeşil üzüm, 1 çorba kaşığı taze limon suyu ve 1/4 su bardağı aloe vera jeli ile pürüzsüz bir macun elde etmek için yapılan yeşil elma maskesi. Yüze, boyuna ve dekolte uygulayın; 15 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Sadece lezzetli kokmakla kalmıyor, aynı zamanda cildimi esnek ve tazelenmiş hissettiriyor.

 5. 2). Daha Kolay Nefes Alın Londra'daki St. George Hospital Tıp Fakültesinden bir araştırma, haftada beş veya daha fazla elma yiyenlerin, yapmayanlardan daha iyi akciğer fonksiyonuna sahip olduğunu buldu. Başka bir çalışma, günlük olarak elmaları yiyen çocukların, seyrek yiyen çocuklardan daha az hırıltılı muzdarip olduğunu gösterdi. Sebep? Her iki çalışmada da elma derilerinde bulunan antioksidan Quercitan'ın akciğerleri kirliliğin zararlı etkilerinden koruyabildiği bulundu. Yani günde bir elma söylediklerinde şaka yapmıyorlar ... soyulmuş değil.

 6. 3). Sağlıklı Bir Saç Derisi Elma sirkesinin, kepek sonlandırmasının anahtarı olabileceği sonucuna varılır. "Sirkenin İyileştirici Güçleri" nin yazarı Cal Orey, elma sirkesinin mantarı (Malassezia furfur) nötralize edebileceğini ve kafa derisinin pH dengesini bu sinir bozucu yongaların üretimine bağlayabileceğini söylüyor. Çare basit: taze yıkanmış saç derinize birkaç çorba kaşığı sirke masajı yapın; bir dakika bekletin ve iyice durulayın. Vay canına, yine siyah giyebilirsin!

 7. 4). Bir Skinnier You Samantha Heller, RD, şekerli bir elma püresinin bir kek tarifindeki yağın yarısı yerine ikame edilmesinin sadece nemli, tatlı bir pastanın elde edilmesinin yanı sıra, kalçalarınıza biraz daha hafif düşen bir tatlı için yapılan yağın daraltıldığını söylüyor . Sadece yağsız ve kolesterolsüz değil, bir bardak elma püresi neredeyse bir bardak kahverengi pirinç kadar lif içeriyor, bu yüzden o kekin daha küçük parçalarında daha uzun süre tatmin olursunuz. Elmalar negatif kalorili bir gıda olarak kabul edildiğinden, onları sindirmek, vücuda verdiklerinden daha fazla enerji harcar, yani elmalar beliniz için bir kazan-kazan demektir.

 8. 5). Güçlü Kemikler Fransız araştırmacılar, elmalarda bol miktarda bulunan, floridzin denilen bir flavenoidin menopoz sonrası kadınları osteoporozdan koruyabileceğini ve hatta kemik yoğunluğunu artırabileceğini ortaya koymuşlardır. Bir orta elma ayrıca Vivian Goldschmidt, MA'ya göre günlük C vitamini, lif ve bir dizi kemik yapıcı mineral, polifenol ve flavenoid ihtiyacının yüzde 15'ini sağlar. Şaşırtıcı bir havva cenneti bahçesinde bu kadar uzun ve dik durmuyordu.

 9. 6). Diyabeti Yönetin Diyabet, elmanın şeker içeriğine karşı dikkatli olmakla birlikte, çalışmalar, elmalardaki pektinin vücuda, insülin ihtiyacını azaltan ve diyabetin yönetiminde yardımcı olabilecek galakturonik asit sağladığını göstermektedir. Http://www.healthandwellness.com 'a göre, bu asit zararlı atıkları kan dolaşımından alır ve insülin ihtiyacının bazen% 35 kadar azalmasına neden olur.

 10. 7). Kanserin Önlenmesi Cornell Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, günde bir elma yiyen farelerin meme kanseri riskini yüzde 17 azalttığını göstermiştir. Elma kabukları yemiş fareler, kolon kanseri riskini yüzde 43, karaciğer kanseri riskini yüzde 57 azalttı. Ve 10.000 kişiye yapılan bir çalışma (sıçanlar değil, çok hoş insanlar) düzenli olarak elma yemenin akciğer kanseri riskini% 50 azaltabileceğini göstermiştir. Belki bu meyve o kadar yasak değildir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407